Jak přijímat české a slovenské programy přes satelit v zahraničí?

České televizní programy ze satelitu lze technicky přijímat i v zahraničí. Čeští občané žijící nebo pracující delší dobu v zahraničí mají ale právně omezené možnosti, jak takové vysílání přijímat, aniž by docházelo k porušování práv distributorů obsahu. Pokud tedy z pracovních důvodů trávíte většinu času v cizině, legálně máte možnost sledovat pouze nekódované české a slovenské stanice v zahraničí.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock01

Sem patří například veřejnoprávní zpravodajská televize ČT 24, slovenská TA3 nebo hudební televize Óčko. Programů vysílajících v češtině je ale mnohem víc. Jejich výčet se ale v průběhu jednotlivých let mění.

Parlamentní 24cz, R1, ONA – zaniklé české stanice

Kdysi například přes satelit vysílala parlamentní televize 24cz, v plánu byla realitní televize R1 nebo ženská stanice ONA. Známou značkou mezi Čechy žijícími v zahraničí byla i lifestylová televize Public, teleshoppingová TOP TV nebo kvízová ACTIVE TV. Tyto stanice už nevysílají, ve většině případů je nahradily nové značky.

Mezi nejznámější se zařadila například hudební Šlágr TV a country kanál Country No.1. Dále můžete sledovat duchovní a náboženské stanice NOE TV nebo LUX. Mezi plnoformátové stanice se řadí televize RELAX, doplňuje ji hudební rocková televize REBEL. Na satelitu se čas od času objeví i některá z regionálních televizí.

Pokud byste měli zájem v zahraničí přijímat i kódované české a slovenské stanice, můžete si teoreticky pořídit některou z placených nabídek. Někteří satelitní operátoři například nabízejí Čechům a Slovákům žijícím v zahraničí legální přístupové karty, pokud je informujete o místě svého pobytu a zavážete se, že přístupovou kartu budete užívat pouze pro svou osobní potřebu.

Podmínky jednotlivých služeb se ale dynamicky mění a tak není možné uvést podrobnější informace. Pokud pobýváte dlouhodobě v zahraničí, doporučujeme vám se informovat u některého českého nebo slovenského satelitního operátora ohledně dalšího postupu.

Výhody a nevýhody satelitní televize

Hlavní výhodou satelitního příjmu je široká nabídka programů včetně množství zajímavých programů dostupných úplně zdarma. V této části vás seznámíme s největšími výhodami a připomeneme i nejvíce skloňované nevýhody satelitního příjmu.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .