Jak naladíte televizi Barrandov Family? Na satelitu nevysílá

Nová televizní stanice Barrandov Family spustila vysílání v první den roku 2017. Na satelitu ji však nehledejte, její původní programová pozice je prázdná. Kanál vysílá pro české diváky pouze prostřednictvím DVB-T, tedy na běžnou anténu.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Barrandov Family se na satelitu krátce objevila, pak ale zmizela

Rozhodnutí vysílat v České republice pouze prostřednictvím technologie DVB-T s dosahem na polovinu obyvatel je poměrně překvapivé. Televizní skupina Barrandov sice doposud vysílala všechny své programy i přes satelit v rámci služby Skylink. Po ukončení projektu Barrandov Muzika se však rozhodla své satelitní vysílání zredukovat a nástupnický kanál Barrandov Family ponechala pouze přes anténu. Tato televize se na satelitu sice krátce objevila, ale šlo pouze o několik desítek minut a provozovatel dal najevo, že s tímto kanálem na satelitu prozatím nepočítá.

Terestrické pokrytí zajišťují České Radiokomunikace prostřednictvím Regionální sítě 8, tedy sítě vysílačů s omezeným pokrytím. Svým signálem pokrývají zhruba 50 procent populace. Jiný způsob sledování programu Barrandov Family momentálně není možný. Lze předpokládat, že do nabídky ji zařadí někteří kabeloví operátoři.

Satelitní diváci mají smůlu – zatím žádná služba stanici Barrandov Family nenabízí. Tuto cestu si zvolil sám provozovatel televize, jenž upřednostnil pouze terestrickou platformu – tedy příjem na běžnou anténu.

Od prvního dne i na Slovensku

Barrandov Family vysílá od prvního dne i na Slovensku. Krátce po půlnoci na 1. ledna 2017 tato televize nahradila slovenskou Markízu v nabídce tamní platformy DVB-T. Markíza se rozhodla soustředit pouze na placené vysílání v kabelových rozvodech a na satelitu. Díky tomuto kroku ušetří v přepočtu až 200 milionů korun ročně, které platila za šíření signálu svých tří stanic. Navíc může inkasovat další poplatky od diváků prostřednictvím kabelových a satelitních operátorů.

Zatím není jasné, jaký záměr sleduje provozovatel televizní skupiny Barrandov. Vysílání pro Slovensko pouze v neplacených platformách nemůže být rentabilní. Překvapivé však je i to, že provozovatel nezajistil celoplošnou dostupnost pro české diváky a k nové stanici se tedy dostane jen část potenciálních zájemců.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .