Jak může zpravodajství Primy spolupracovat se CNN, když mají obě strany jiný pohled na svět?

Každý soudný divák musí na první pohled vidět, že zpravodajství TV Prima a CNN není kompatibilní. CNN propaguje výrazně levicové hodnoty, podporuje otevřené hranice, globalizaci a integraci. Prima má na některé věci jiný pohled.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ukázalo se to mimo jiné i na informování o uprchlické krizi. Pamatujete na slavnou nahrávku z porady zpravodajství TV Prima, kterou před třemi lety zveřejnil web HlídacíPes.org? Tehdy vyšlo najevo, že se vedení redakce pokouší přikazovat svým redaktorům, jak mají podávat určité informace – například, aby uprchlické krizi informovali v negativním světle.

Zajímalo by mě, zda si na Primě uvědomují, že CNN informuje o uprchlické krizi úplně jinak než jak si to tehdy přálo vedení zpravodajství TV Prima.

Nekompatibilní vidění světa lze ještě vyřešit jistými kompromisy na obou stranách. Mnohem náročnější bude nastavit a udržet kvalitu ve vysílání zvláště v situaci, kdy primárním zdrojem příjmů nového programu CNN Prima News bude reklama.

Prima svůj nový zpravodajský kanál ohlásila výrazně v předstihu. Tím vyvolává dojem, že ještě nemá ucelenou představu o jeho fungování. Manažeři Primy zatím ani neprozradili, jak velká část programu bude původní a kolik procent budou tvořit převzaté pořady dabované do češtiny.

Prima zřejmě získá přístup k bohatému archivu dokumentů a reportáží od CNN. Z velké části ale bude muset svůj program naplnit sama lokálním obsahem. A to nebude jednoduché vzhledem k tomu, že zpravodajství úrovně CNN rozhodně nepasuje do atmosféry uvolněného infotainmentu, jaký Prima předvádí ve svých Velkých zprávách.

Poznámka: Rozšířená verze tohoto komentáře vyšla na webu TVKOMPAS.cz pod titulkem Spojení CNN Prima News zní zvláštně. Zpravodajství těchto dvou stanic není kompatibilní.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. PV

  TVKompas.cz financuje který operátor poskytující placenou TV? nebo to je projekt ČASO? viz „“TVKOMPAS.cz je webový projekt zabývající se perspektivními televizními platformami. Píšeme o satelitních a IPTV službách a dalších možnostech příjmu volného i placeného televizního vysílání……) Jen mi to vrtá hlavou proč se o tom cudně mlčí a tváří se nezávisle, (třeba server televizniweb.cz v záhlaví má uvedeno ČRA)

  1. juko

   Dobrý den, TVKOMPAS.cz se nejen tváří nezávisle, on i nezávislý je. Provozuji ho já osobně a nikdo jiný. Díky dohodě s vydavatelem RadioTV.cz mám možnost zde postovat vybrané články s potenciálem vyšší čtenosti. Jde o „win-win“ situaci pro obě strany.

  2. PV

   Zajímavé a trochu nechápu vzhledem k směřování většiny článků ale třeba to je něco jako investice do budoucna :-)

  3. juko

   PV: Je to poměrně jednoduché. Provoz RadioTV.cz byl loni omezen a já chtěl pokračovat v práci, kterou mám rád :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .