Hokej láká diváky pozvolna, ale na vedoucí pozici ČT sport to stačí

První dva zápasy českého týmu na mistrovství světa přilákaly k obrazovce v průměru přes jeden milion diváků. To je zhruba polovina diváků nejsledovanějšího zápasu Olympiády. Zvýšený zájem lze čekat před klíčovou čtvrtfinálovou bitvou.

hokej-pozadi-651

Hokejové Mistrovství světa má nudný rozjezd, letos to však neplatí

Systém turnaje Mistrovství světa v hokeji má poměrně dlouhý a pro mnoho diváků i nudný rozjezd. Každý tým odehraje ve skupinové fázi až sedm zápasů a pak následuje jedna klíčová čtvrtfinálová bitva, která rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Z tohoto pohledu tak nelze mít přehnaná očekávání v otázce sledovanosti.

Letošní rok je ale přece jen výjimečný, jelikož český tím hraje své první zápasy proti nejatraktivnějším soupeřům a navíc v hlavním vysílacím čase. Z tohoto pohledu první dva duely českého týmu České televizi přály. První duel se Slovenskem přilákal necelý milion diváků a druhý zápas se Švédskem se už blížil hranici 1,4 milionu diváků. Zajímavý byl i fakt, že ještě o 400 tisíc víc diváků mělo nedělní Studio hokej po skončení utkání se Švédskem. To už je hodnota, která se blíží sledovanosti olympijského hokeje ve čtvrtfinálové části.

Tyto hodnoty přinášejí programu ČT sport vedoucí pozici. Dobrou zprávou pro tým na Kavčích horách je fakt, že i třetí zápas českého týmu se hraje ve večerních hodinách proti atraktivnímu soupeři – v pondělí večer s Kanadou.

Další soupeři už budou z druhého sledu a odpoledne

Divácké žně však nelze čekat v dalších dnech. Souboje české reprezentace proti Itálii nebo Dánsku rozhodně nebudou trhat rekordy ve sledovanosti a navíc se hrají v neatraktivním odpoledním čase od 15:30. Ani poslední dva zápasy ve skupině s Norskem a Francii nemají výrazný divácký potenciál, byť se budou hrát večer.

Poznámka: Podrobné výsledky sledovanosti z pátečního a nedělního večera můžete najít volně na webu Mediaguru.cz nebo v placené sekci serveru Digizone.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .