Hlavním tahákem Novy bude Gympl, Fanda odvysílá Extraligu, NHL a vlastní magazíny

podzim_nova

TV Nova jako první televizní skupina v České republice představila na tiskové konferenci svou podzimní programovou nabídku. Hlavními taháky budou na podzim na Nově projekt MasterChef, seriál Gympl. Obnovy se dočká také investigativní pořad Na vlastní oči s Josefem Klímou a Jankem Kroupou. Známy jsou podrobnosti ke schématům stanic Nova Cinema, Fanda, Nova Sport a MTV, novinky pro své návštěvníky chystají i internetové projekty.

Televize Nova hostila v pondělí tiskovou konferenci u příležitosti představení novinek, akci jsme podrobně sledovali a přinášíme podrobnosti. Pro úplnost doplňme, že ve čtvrtek 2. srpna 2012 budeme přítomni na tiskové konferenci televizní skupiny Prima, o týden později (ve čtvrtek 9. srpna 2012) budeme sledovat přímo na místě představení velkých změn a novinek České televize.

Tiskovou konferencí provedla v pondělí 30. července moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová za účasti generálního ředitele skupiny Nova Jana Andruška, ředitelky televizních kanálů Alex Ruzek a ředitele sekce internetu a ostatních interaktivních služeb Pavel Krbec. Na tiskové konferenci nechyběli ani herci, kteří se na podzim objeví na televizních obrazovkách.

nova_podzim_02Improvizovaná školní třída láká na podzimní seriálový projekt Gympl.

Nasazení nekomentujeme, představujeme jen obsah

Na podzim TV Nova vsadí opět na osvědčené seriály Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a sitcom Helena. Nova si hodně slibuje od kulinářského projektu MasterChef, mezi novinky zařadí například seriál Gympl, ten ovládl celou pondělní tiskovou konferenci. Příchozí novináře vítali školníci a pozvaní účastníci měli přijít v bačkorách. Začátek tiskové konference zahájilo stylově školní zvonění, poté Lucie Borhyová přivítala novináře jako „paní učitelka“, která kontrolovala docházku. Přivítala i „studenty s individuálním studijním plánem„, tedy diváky na Nova News.

Lucie Borhyová sehrála i několik etýd, například jednomu z hostí „zabavila mobil“ s tím, že mu jej vrátí až po přednášce. Průběh tiskové konference „narušilo“ i školní hlášení, které upozorňovala na sběr papírů. O přesném nasazení novinek se nechtělo vedení vyjadřovat, cílem konference je totiž prý „představit obsah„, nikoli to, kdy jej stanice nasadí. I tak ale byla Nova skoupá na slovo a podrobněji se k některým formátům nechtěla vyjádřit.

nova_podzim_04Lucie Borhyová se představila coby „paní učitelka“.

Na podzim to, co „má divák nejraději“

Zbrusu nový, hvězdně obsazený seriál Gympl,“ takto představil novinku ředitel Jan Andruško, dále uvedl: „Hlavním cílem hlavního kanálu Nova bylo rozšíření nabídky domácí kvalitní tvorby.“ Alex Ruzek nabídku kanálů skupiny Nova komentovala slovy: „Podzim bude ve znamení toho, co má náš divák nejraději.“

MasterChef nebude na podzim vysílat jenom TV Nova, jednat se bude o federální projekt, za slovenskou stranu jej odvysílá sesterská stanice TV Markíza. Utkají se mezi sebou sice amatérští kuchaři, hodnotit je ale budou profesionálové – Jiří Štift, Radek Šubrt (pražský restaurant Amade) a Martin Korbelič (LeMonde – prestižní slovenská restaurace). MasterChef doplní nový internetový projekt Poklička.tv, shromáždí řadu receptů, které prošly historií kulinářských pořadů TV Nova.

nova_podzim_03Na tiskové konferenci nemohl chybět ani Jan Andruško.

Návrat starých bardů – Prásk a Na vlastní oči

Formát, který TV Nova patří, budeme ho přinášet ve zcela novém hávu. Jedná se o silně oblíbenou značku. Nikdo neví o celebritách více než my,“ pyšní se Alex Ruzek. Řeč je o bulvárním týdeníku Prásk, tím před lety provázela Lenka Hornová. Formátu předcházelo spuštění internetové verze Prask.TV. Konkurenční Prima family u diváků boduje formáty VIP zprávy a TOP Star magazín. Podrobnosti nejsou známy, bude prý dělán „jinak než to dělá konkurence“. Moderátorka zatím není známá, spekuluje se o Mahuleně Bočanové (uváděla TOP Star magazín) nebo Monice Marešové (exmanželka Leoše Mareše), ta prošla neúspěšně konkurzem na VIP zprávy Primy family.

PŘEČTĚTE SI: Josef Klíma neodchází z Primy s hořkostí, pro Novu napíše Expozituru 2

Na vlastní oči je zavedená značka, která k TV Nova vždycky patřila. (…) Pánové (Josef Klíma a Janek Kroupa) jsou jedni z nejkovanějších nováků od samého počátku, těch už tady mnoho nemáme. Důležitý je divák. Víme, že divákovi na naší obrazovce tento formát chyběl a přicházíme se svou investigativní žurnalistikou. Dává to smysl, jsme rádi, že jsou tu pánové s námi,“ toliko Jan Andruško k návratu Na vlastní oči na obrazovky televize Nova. Koncept podle Josefa Klímy bude vycházet z toho původního (základní skladba zůstane), jistých inovací se ale dočká. Styl vyprávění bude více „dokumentaristický“.

nova_podzim_05Na obrazovky TV Nova se vrací pořad „Na vlastní oči“ s Josefem Klímou a Jankem Kroupou.

Televizní noviny neklesají, máme průzkumy

Televizní noviny byly se začátkem léta prodlouženy od dvacet minut. „S výsledky jsme spokojeni,“ tvrdí představitelé Novy. Pokračovat v prodlouženém hávu bude zpravodajský tým také po prázdninách (19:30-20:20), „kontentu“, tedy obsahu, má TV Nova na naplnění pořadu dostatek. Televizní noviny reprezentovala upoutávka se slogany „Život naživo“ a „Příběhy, které slyšíte na vlastní uši„.

Na dotaz, zda neuškodilo prodloužení Televizním novinám ve sledovanosti, odpověděl Jan Andruško následující: „Já úplně přesně nevím, co máte na mysli. Vidím to naopak, diváci u nás zůstávají a share i rating zůstávají i po osmé velmi zajímavé. Z čísel, která máme, to vidím obráceně.“ Podle ředitele TV Nova není pravda, že sledovanost klesá, opak je prý pravdou. Nova na „to má vlastní průzkumy“, fakta ale dávají za pravdu spíše poklesu sledovanosti TV Nova.

nova_podzim_01Přímý přenos z tiskové konference byl ke zhlédnutí také na NovaNews.cz, screenshot: RadioTV.cz

Harry Potter, Star Trek i Sherlock Holmes

Na jaké filmy se mohou diváci těšit na obrazovkách televize Nova? Stanice podpořila řadu českých filmů, z nichž namátkou zmiňme snímky Kawasakiho růže, V peřině nebo Nevinnost. Ze zahraniční produkce nasadí TV Nova nejnovější film Star Trek (z tzv. „alternativního vesmíru“, Sherlock Holmes, Indiana Jones 4, 2012 a prvních šest filmů o čarodějnickém učni Harry Potterovi.

PSALI JSME: Markíza chystá program pro muže “Dajto”, podívejte se na promo

Novou posilou Ordinace v růžové zahradě 2 bude herec Lukáš Hejlík, ten hrál v seriálu TV Prima  „Ošklivka Katka“, nedávno vystoupil v pořadu VIP Prostřeno. Na podzim pokračuje seriál Ulice, také po osmi letech podle Alex Ruzekprovozuje řadu emocí„. Díky kladným ohlasům pokračuje sitcom Helena, herečka Marta Issová jako čerstvá maminka čerpá dovolenou, nahradí ji Petra Hřebíčková (možná ji znáte ze seriálu Ulice).

nova_podzim_07Kromě osvědčených tváří jako je Jan Šťastný, doplní herecký tým i Lukáš Hejlík.

Gympl také pro náročnější diváky

Gympl s (r)učením omezeným bude hlavním podzimním tahákem, představí se čelní čeští herci – Libuše Šafránková („dobrácká učitelka Eliška“), Ondřej Brzobohatý (učitel Adama, složil též text a hudbu k ústřední melodii, nazpíval Dan Bárta a Ewa Farná), Karel Heřmánek (ředitel gymnázia), Václav Kopta (školník), Zuzana Bydžovská (učitelka) a řada dalších. Uvidíme i Milana Šteindlera a v seriálu se objeví také Jáchym Kraus, syn slavného herce a moderátora Jana Krause a herečky Ivany Chýlkové představí „grázlíka“, napraví ho až Ondřej Brzobohatý.

Kreativní producentkou seriálu je Lenka Hornová, zkušenosti má například z Ulice. Slibuje, že má „unikátní tým“. Práce na projektu začaly před dvěma lety. Podle Lenky Hornové každého, koho oslovili, nabídku přijal. „Milý, chytrý, vtipný,“ takový má být nový seriál TV Nova. Podle Ondřeje Brzobohatého „nenabídne umělé emoce„. „Každý si tam něco najde,“ láká Alex Ruzek, najít by si měl „i náročnější diváky„.

nova_podzim_08Gympl s (r)učením omezeným chce oslovit „i náročnější diváky“.

Bastardi, Ďábelský holič a jiné snímky na Nově Cinema

Lovecká sezóna, Bastardi, Domina, Vyvolávač deště, Podivuhodný případ Benjemina Buttona, Trosečník, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Zodiac, Veřejný nepřítel č.1: Epilog, 300: Bitva u Thermopyl, Troja a další snímky tvoří náplň podzimního programového schématu Novy Cinema.

„Nahatý holky máme všichni rádi,“ tvrdí Nova

Fanda nabídne „svým fanouškům na podzim hodně věcí“ – Gambrinus liga obsadí páteční večery, středeční a čtvrteční podvečery budou vyhrazeny Tipsport Extralize a od 20. září ve čtvrtek v 21:00 dostane prostor UEFA Europa League. Od 1. října budou na Fandovi k vidění vybrané přenosy z NHL. Z filmů zve TV Fanda na snímky Skandál, Hartova válka, Patriot, Invaze. Seriálové premiéry představují nové řady Kriminálky New York, 24 hodin, Strážce pořádku. Zkrátka nepřijdou příznivci dokumenty – Osudné hodiny, Tuningové války, Chladnokrevné zločiny.

První vlastní tvorbou budou dva magazíny – Automag (vycházet může podle některých informací z Top Gearu BBC) a Outdoor. Fanda láká na erotiku a „nahatý holky“, jež podle Novy mají „všichni rádi“.

nova_podzim_09Alex Ruzek, Jan Andruško, Pavel Krbec. Screenshot: RadioTV.cz

Hokejová Nova Sport a Poklička.tv

Nova Sport získala práva na NHL až do roku 2016, na přenos se mohou sportovní fanoušci těšit každý den. Dále to bude dvakrát týdně přenos KHL, Tipsport Extraligy a Gambrinus ligy. Ke slovu se dostanou Evropská fotbalová liga, čtvrteční přenosy UEFA, tenis (ATP), Formule 1, Moto GP a Bundesliga.

MTV zve na premiérové cykly známých pořadů. Lifestylové a hudební akce představí v neděli moderátorka pořadu Backstage. MTV odvysílá přímý přenos z udílení cen MTV Video Music Awards.

Pavel Krbec představil stručně několik novinek souvisejících s internetovými aktivitami, za všechny zmiňme Voyo.cz pro iPad nebo přes Apple TV. Novinkou bude portál Poklička.tv, ta shromáždí všechny recepty, které se kdy na Nově objevily a objeví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .