Hlas poprvé nestačil na Cesty domů, ale pouze u starších diváků

hlas-cesko-slovenska-2014-651

Pěvecká soutěž Hlas Česko Slovenska si nadále udržuje solidní publikum čítající více než 800 tisíc diváků. Prima však včera mohla slavit díky tomu, že u širší cílové skupiny nad patnáct let sledovalo víc lidí její seriál Cesty domů.

Celkový rozdíl v počtu diváků je i nadále poměrně zanedbatelný. Dle údajů publikovaných na serveru Mediaguru.cz měly Cesty domů pouze o šest tisíc diváků více než Hlas, v předchozích týdnech Hlas vyhrával rovněž pouze v řádu jednotek až desítek tisíc diváků. Nicméně pro Primu jde o pozitivní trend alespoň u širší cílové skupiny lidí nad patnáct let. Pokud však jde o sledovanost v inzertně nejatraktivnější skupině 15-54 let, zde zatím neohroženě vítězí právě pěvecká show Hlas.

Hlas jde každou středu přímo proti seriálu Cesty domů, který je vlajkovou lodí dramatické tvorby TV Prima. Tento seriál však nemá vůči pěvecké show Novy tak výrazný divácký potenciál jako má nedělní novácký projekt Doktoři z Počátků vůči hudební show X-Factor na Primě. Zatímco Cesty domů konkurenční soutěž Novy Hlas výrazněji neoslabují, X-Factor nemá vůči Doktorům z Počátků prakticky žádnou šanci.

Nynější mírný rozdíl středečního vysílání ve prospěch Primy je sice pro manažery z pražské Palmovky dobrou zprávou, nicméně snaha omladit publikum hlavního kanálu v tomto případě nevychází. Prima dokáže oslovit širší publikum díky starším divákům, pořady pro inzertně atraktivnější mladší skupiny však u diváků zatím nezabírají v takové míře, jak by si zřejmě vedení představovalo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .