Fotbalové finále mělo takřka dvakrát víc diváků než Svatby v Benátkách

fifa-world-cup-brazil-2014-651-3

Rozhodující zápas měsíčního fotbalového šampionátu mezi Německem a Argentinou přilákal milionové publikum. Příští neděli však už mohou Svatby v Benátkách získat pro sebe. Poprvé nebudou mít vážnějšího soupeře.

Nový seriálový projekt Primy Svatby v Benátkách má za sebou náročný rozjezd. První díl musela Prima mimořádně zopakovat, jelikož mu konkurovala novácká nedělní stálice Doktoři z Počátků. V druhém týdnu už nový seriál TV Prima ovládl nedělní večer, nicméně včera měl mnohem horší pozici, jelikož byl nasazen přímo proti finálovému fotbalovému utkání Německo – Argentína.

Server Mediaguru.cz publikoval výsledky vybraných večerních pořadů a fotbal dle očekávání přitáhl k obrazovkám více než 1,1 milionu diváků. Svatby v Benátkách skončily pod hranicí 700-tisíc. Seriál, který se konceptem výrazně neliší od konkurenčních děl, má určitě větší potenciál. Příští neděli už může bez vážnější konkurence atakovat milionovou hranici. Otázkou je, zda se osvědčí i na podzim, kdy půjde znovu přímo proti Doktorům z Počátků.

Po měsíci končí i dominance programu ČT sport ve vybraných částech dne. Prakticky největší sportovní svátek vyjma letních olympijských her se objeví zas až za čtyři roky. Kontinentální fotbalový šampionát uvidíme o něco dřív. Zajímavé je, že mezinárodní fotbal umí pravidelně v průběhu jednoho měsíce přilákat milionové publikum i bez účasti české reprezentace. Pokud by se podobné klání uskutečňovalo po vzoru hokeje každý rok, letní televizní sezona by nemusela být tak nudná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .