Eurosport a GCN podpoří vysílání Tour de France na digitálních platformách

V sobotu 29. srpna odstartoval tradiční cyklistický závod Tour de France i navzdory složité situaci spojené s pandemií koronaviru. Nejen Česká televize nabídne program slavného cyklistického klání. Eurosport a Global Cycling Network (GCN) spojily síly, aby fanouškům představily každou minutu každé etapy Tour de France 2020. Discovery využije mimořádného rozsahu sítí a produktů a nabídne nejslavnější cyklistický závod divákům na více než 75 trzích po celém světě.

PARIS, FRANCE - JULY 28: Egan Bernal of Colombia and Team INEOS Yellow Leader Jersey / Arc De Triomphe / Landscape / Peloton / during the 106th Tour de France 2019, Stage 21 a 128km stage from Rambouillet to Paris Champs-Élysées / TDF / #TDF2019 / @LeTour / on July 28, 2019 in Paris, France.  (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

PARIS, FRANCE РJULY 28: Egan Bernal of Colombia and Team INEOS Yellow Leader Jersey / Arc De Triomphe / Landscape / Peloton / during the 106th Tour de France 2019, Stage 21 a 128km stage from Rambouillet to Paris Champs-Élysées / TDF / #TDF2019 / @LeTour / on July 28, 2019 in Paris, France. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

V roce 2019 zaznamenal Eurosport 95% meziroční nárůst v počtu digitálně sledovaných minut. Partnerství Eurosportu a GCN letos nabídne živé pokrytí Tour de France široké globální cyklistické komunitě.

Partnerství zajistí vrcholné zážitky při sledování Tour de France, bezkonkurenční počet špičkových cyklistických expertů, nové formáty a více způsobů sledování než kdykoli v minulosti. Fanoušci si mohou užít Tour de France v plném rozsahu na Eurosport App, Eurosport.com a GCN App.

V letošním roce se v barvách Eurosportu představí nejširší počet expertů z řad bývalých cyklistických profesionálů, kteří diváky zavedou do dění v pelotonu. Společně s Ashley Houseovou a Louisem-Pierrem Frileuxem bude on-site reportérem Bernie Eisel. V mezinárodním týmu Eurosportu je i první britský vítěz Tour de France Bradley Wiggins, kterého v britském vysílání doplní Sean Kelly. Dvojnásobný vítěz TdF Alberto Contador představí své analýzy španělským divákům, Jacky Durand a David Moncoutié pokryjí francouzské vysílání Eurosportu. Každý den Eurosport připraví další díl populárního podcastu The Bradley Wiggins Show, v němž Bradley Wiggins představí své analýzy jednotlivých etap.

TOPSHOT - Colombia's Egan Bernal (L) of Team Ineos wears the overall leader's yellow jersey as he passes with the pack past the pyramid of The Louvre Museum designed by Ieoh Ming Pei during the twenty-first and final stage of the 106th edition of the Tour de France cycling race between Rambouillet and Paris Champs-Elysses in Paris on July 28, 2019. (Photo by Julien DE ROSA / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY MENTION OF THE ARTIST UPON PUBLICATION - TO ILLUSTRATE THE EVENT AS SPECIFIED IN THE CAPTION        (Photo credit should read JULIEN DE ROSA/AFP via Getty Images)

TOPSHOT – Colombia’s Egan Bernal (L) of Team Ineos wears the overall leader’s yellow jersey as he passes with the pack past the pyramid of The Louvre Museum designed by Ieoh Ming Pei during the twenty-first and final stage of the 106th edition of the Tour de France cycling race between Rambouillet and Paris Champs-Elysses in Paris on July 28, 2019. (Photo by Julien DE ROSA / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE – MANDATORY MENTION OF THE ARTIST UPON PUBLICATION – TO ILLUSTRATE THE EVENT AS SPECIFIED IN THE CAPTION (Photo credit should read JULIEN DE ROSA/AFP via Getty Images)

V České republice budou Tour de France komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký, kteří těží z dlouholetých zkušeností komentování světové cyklistiky. Eurosport nabídne více než 100 hodin živých přenosů z etap Tour de France.

Sir Bradley Wiggins, vítěz Tour de France 2012: Eurosport je napříč Evropou uznáván jako ´Domov cyklistiky´ a je pro mě vzrušující být letos opět součástí jeho týmu ve vysílání největší události v našem sportu. Na základě loňských zkušeností, kdy jsem působil živě v srdci pelotonu, chci fanoušky přiblížit k aktuálnímu dění rozšířením The Bradley Wiggins Show. A těším se na spolupráci s kolegy v cyklistickém týmu Eurosportu a GCN na The Breakaway.“

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions: „Návrat Tour de France je obrovským okamžikem pro světový sport a my jsme se neúnavně snažili rozšířit naše vysílání, živé i na vyžádání. Spojení Eurosportu a GCN vytváří největší cyklistickou komunitu na světě, což znamená, že jsme více než kdy jindy připraveni nabídnout divákům vrcholné zážitky z Tour de France a také je zapojit do největší cyklistické události způsobem, který si zvolí. Pokračující investice společnosti Discovery do technologií zajišťují prvotřídní obsah, jaký fanoušci od našich značek očekávají. Tour de France na Eurosportu a GCN uvidí miliony cyklistických příznivců po celém světě, kteří využijí živého a lokalizovaného pokrytí a zároveň nových vzrušujících formátů a analýz špičkových expertů.“

Během Tour de France bude na sociálních platformách Eurosportu a GCN uveřejněno na 3000 postů v lokálních jazykových verzích a na 600 videí. GCN App nabídne uživatelům interaktivní digitální obsah včetně kvízů a hlasování.

Eurosport si v tomto roce zajistil prodloužení práv na vysílání Tour de France. Nejméně do roku 2025 nabídne divákům exkluzivně na 38 trzích každou minutu každé etapy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .