Dnešní Show Jana Krause výjimečně v posunutém čase 22:20

V dnešním dílu Show Jana Krause se představí prezidentka nadace Vendula Pizingerová, herec Lukáš Langmajer a spisovatelka Daňa Horáková. Premiéra nového dílu Show Jana Krause bude odvysílána ve středu 24. června výjimečně ve 22.20 na Primě.

 

SJK Vendula
Zdroj: Prima FTV – Show Jana Krause a Vendula Pizingerová

Dnešním prvním hostem v SJK bude Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje a žena, která podle svých slov ráda boří zaběhnutá společenská schémata, v pořadu už se objevila i v minulosti. „Poprvé jsem rozbila zvyklost tím, že jsem si vzala o 33 let staršího partnera,“ připomíná své manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou a dodává: „Muž a žena jsou rozdílní proto, že mají spolu kooperovat, a je jedno, kolik jim je let.“ S Janem Krausem proberou současného partnera, to kdy má termín porodu, syna Jakub a také vliv koronaviru na neziskový sektor. „Letos asi nebude úplně jednoduché nasbírat dostatek peněz, protože firmy první, co utáhnou, bude marketing a charita, takže bude na naší šikovnosti, abychom vymysleli zajímavé projekty, díky kterým se nám vrátí finanční prostředky.“ Letos například nakoupili roušky, ventilátory, respirátory a všechny možné ochranné prostředky, které věnovaly do 40 českých nemocnic. Také ve spolupráci s televizí Prima spustili projekt Vlna naděje. „Já jsem své dceři slíbila, že budu pomáhat, a mám pocit, že moje energie nepřichází na zmar, když třeba komunikuju s rodiči těžce nemocných dětí. Jsem ráda, že mohu někomu pomoct a poradit,“ říká o své práci.

Dalším hostem je herec ze seriálu Slunečná, Lukáš Langmajer, mladší bratr herecké legendy Jiřího Langmajera. Závěrečné slovo bude patřit obdivuhodné ženě a spisovatelce Daně Horákové, které před několika dny vyšla zajímavá kniha O Pavlovi. Jan Kraus ji dokonce označí za dosud nejlepší knihu letošního roku. V ní ve svých vzpomínkách a pomocí konfrontace svého a jeho deníku pojednává o režisérovi a scénáristovi Pavlu Juráčkovi, za něhož byla provdaná. Ke sňatku a k nucenému opuštění republiky je dotlačila v roce 1979 StB.

 

 

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .