Cyklistický závod GIRO D’ITALIA díky nové dlouhodobé smlouvě na Eurosportu

Společnost Discovery si zajistila exkluzivní globální práva na vysílání Gira d’Italia nejméně do roku 2025 a dále posiluje své živé pokrytí cyklistických závodů i svou reputaci „Domova cyklistiky“.

Udine, Italy, 20. 10. 2020
Zdroj: Discovery

Dlouhodobá smlouva s RCS Sport prostřednictvím IMG znamená, že si Discovery zachovává status držitele multiplatformních práv na Giro d´Italia a poskytne živé a nepřerušené pokrytí každé etapy na Eurosportu, prostřednictvím discovery+, nové globální streamovací služby Discovery, a přes Global Cycling Network (GCN).

Součástí dohody je řada dalších závodů UCI World Tour – etapových i jednodenních klasik pořádaných v Itálii včetně Strade Bianche mužů i žen, Tirreno-Adriatico, Milán-Turín, Gran Piemonte, Giro di Sicilia, Milan-San Remo a Il Lombardia. Exkluzivně je zahrnuta také první událost UCI World Tour sezóny 2021 – UAE Tour – což dále posiluje závazek Discovery nabídnout divákům po celý rok co největší výběr závodů světové úrovně.

Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions„Discovery má bohaté dědictví ve vysílání nejširší škály cyklistických závodů mužů i žen prostřednictvím Eurosportu a GCN. Vysílání pravidelně inovuje, aby poskytoval vášnivým cyklistickým fanouškům co nejlepší zážitky z jejich sledování.“

„Jsme rádi, že jsme konsolidovali naše portfolio špičkových cyklistických práv prostřednictvím dlouhodobé dohody s RCS, abychom Giro d’Italia udrželi na našich kanálech a platformách pro nadcházející roky. Díky našemu partnerství mezi Eurosportem a GCN a v roce 2021 postupně i discovery+ budeme i nadále využívat bezkonkurenčního globálního pokrytí a rozsáhlých cyklistických zkušeností, abychom nabídli krásu tohoto sportu co nejširšímu publiku.“

Guy Voisin, Director of Cycling at Eurosport and GCN: „Eurosport a GCN v tomto roce ještě více prohloubí spolupráci a prostřednictvím digitálních a lineárních platforem budou vysílat více živých cyklistických přenosů než kdykoli předtím včetně nepřetržitého pokrytí všech Grand Tour, řady klasik a olympijských cyklistických závodů. Těšili jsme se na únorové zahájení sezóny silniční cyklistiky
a v těchto dnech nabízíme fanouškům vysílání úvodního závodu kategorie World Tour – UAE Tour.“

Eurosport a GCN dále plní závazek nabídnout fanouškům nejlepší cyklistický obsah. Společně připravují systém lokálních magazínů a podcastů jako The Breakaway a The Bradley Wiggins Show (Velká Británie), Bistrot Vélo (Francie) a Extra Time (Německo). V roce 2021 uvidí diváci cyklistický program až 300 dní včetně přenosů z Letních olympijských her 2020 v Tokiu. Značky Discovery tak rozšíří dosah cyklistiky globálnímu publiku.

Již začátkem února byla oznámena dohoda Eurosportu s UCI. Ta zahrnuje vysílání nejprestižnějších šampionátů UCI včetně Mistrovství světa v silniční cyklistice, Mistrovství světa v dráhové cyklistice, Mistrovství světa horských kol, Mistrovství světa BMX, Mistrovství světa v městské cyklistice, Mistrovství světa v cyklokrosu a závodů Světového poháru v cyklokrosu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .