ČT3 – Nový program pro seniory

V pondělí 23. března spouští Česká televize nový program ČT3 – Televize třetího věku zaměřená na nejstarší a nejohroženější cílovou skupinu, a to na seniory.

Důvodem je především snaha televize pomoci starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Nový program bude uzpůsoben  seniorům a veškeré informaci jim budou přizpůsobené a vše má působit klidnějším dojmem. ČT3 bude vysílat denně od 9 do 17:25 hodin.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Prozatím půjde o provizorní vysílání. Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program.“

ČT3 bude okamžitě dostupná v terestrickém vysílání, dále v satelitu i kabelovém vysílání. Diváci najdou program pouze v novém standardu DVB-T2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .