ČT v létě prostřídá pět zpravodajských postů

V průběhu letních prázdnin obmění Česká televize síť zahraničních zpravodajů. Změny se týkají korespondentů v celkem pěti městech – ve Washingtonu, v Bruselu, v Londýně, v Bratislavě a v Berlíně. K prvním třem přesunům dojde na začátku července, další budou následovat v srpnu.

Bohumil Vostal
Zdroj: Česká televize, Bohumil Vostal

Berlín, Brusel, Bratislava – hned ve třech městech dojde počátkem července k obměně zahraničních korespondentů. Již tento pátek nastoupí v Německu na místo Martina Jonáše, jenž se vrací zpět do Česka, Pavel Polák. Nový zpravodaj České televize se věnuje Německu dlouhodobě a je držitelem několika ocenění včetně Česko-německé novinářské ceny. Od 1. července současně dojde k přesunům na Slovensku a v Belgii. V Bratislavě vystřídá současný redaktor ČT Jan Šilhan Petra Obrovského, který následně zamíří do Belgie.

Ve fotografickém studiu České televize proběhlo fotografování tváří České televize

Zdroj: Česká televize, Petr Obrovský

„Prožil jsem v Bratislavě skvělé tři roky, které obohatily můj profesní i osobní život. Pokrýval jsem dvoje klíčové volby, reakci na pandemii covidu-19, vyšetřování rozsáhlých kauz nebo uprchlickou vlnu v důsledku války na Ukrajině,“ bilancuje Petr Obrovský a dále uvádí: „Na přesun do Bruselu se těším a vážím si důvěry, kterou do mě Česká televize vkládá v době předsednictví. Bruselský post je mou vytouženou destinací – nikde jinde není možná taková kombinace zahraničního zpravodajství a domácí agendy. Z mapy se to nezdá, ale v mnoha ohledech je vlastně Brusel Česku blíž než Bratislava.“

Současný bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský se posléze začátkem srpna přesune do Anglie, kde vystřídá Bohumila Vostala. Ten se z Londýna přemístí do Spojených států na místo Davida Miřejovského, který se vrací zpět do Česka.

Ve fotoateliéru České televize proběhlo fotografování moderátorských tváří České televize.

Zdroj: Česká televize, Lukáš Dolanský

S celkem jedenácti stálými zpravodaji zastává Česká televize pozici absolutního lídra na poli zahraničního zpravodajství mezi tuzemskými médii. Kromě uvedených měst zpravuje diváky také z Istanbulu, Moskvy, Paříže, Pekingu, Tel Avivu a Varšavy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .