ČT uvede další debatu Země v nouzi – „Dobro v době krize“

Česká televize odvysílá ve čtvrtek 23. dubna další mimořádnou debatu Země v nouzi, tentokrát na téma Dobro v době krize, vysílat se bude na programech ČT1 a ČT24. Svých hostů se bude ptát moderátor Dan Stach tentokrát na to, co dobrého se od vypuknutí onemocnění Covid-19 podařilo, a jak se při pomoci zapojila česká veřejnost a odborníci?

Země v nouzi vysílání
Zdroj: Česká televize – Země v nouzi

Vědecká redakce České televize připravila další díl mimořádného pořadu Země v nouzi. „V prvním vydání jsme diskutovali o situaci ve společnosti i o možných scénářích dalšího vývoje a hledání léku. Tentokrát se chceme zaměřit hlavně na to, co dobrého se v době krize povedlo. Do vysílání se zapojí vědci, zdravotníci i veřejnost. Budeme se bavit o vědě i o tom, kde pomáhají lidé,“ říká moderátor pořadu Daniel Stach.

Hosté debaty:
Blanka Říhová, imunoložka z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR
Robert Lischke, přednosta III. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Motole
Jan Konvalinka, biochemik z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR
Vojtěch Petráček, rektor ČVUT
Josef Průša, český vývojář 3D tiskáren
Ondřej Ulrych, staniční sestra Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Pozvaní hosté vysvětlí, jak vypadá boj s novou nemocní z „první linie“, jak karanténní opatření ovlivňují běžný chod nemocnic, jak se koordinuje pomoc s testováním i to, jak se z plastové lahve a potápěčských masek vyrábí ochranné pomůcky, tisknou štíty a přemýšlí nad životem s virem.

„Chceme se zaměřit na čtyři klíčové oblasti. Co dobrého se povedlo, co všechno udělala veřejnost a vědci, jak pomáhají zdravotníci a jaká budoucnost je před námi. Chceme ukázat i každodenní hrdiny, lidi, kteří pomáhají a dělají vše, co je v jejich silách. Někteří šijí roušky, vozí nákupy potřebným nebo venčí staršímu sousedovi psa. Žádná pomoc totiž není malá a zapojit se může opravdu každý,“ dodává dramaturgyně pořadu Pavlína Sedlářová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .