ČT pozastavuje natáčení pořadů. Některé premiéry to ale neovlivní!

Z důvodu snížení rizik nákazy koronavirem zrušila Česká televize natáčení svých pravidelných pořadů. Diváci se ale i tak dočkají některých premiér – Kovy řeší dějiny, nebo Menu pro Emu.

ČT tak po odvysílání již vyrobených premiérových dílů zařadí do svého programu reprízy nebo jiné pořady. Pozastavení se týká těchto pořadů: Na stopě, Náš venkov, Křesťanský magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci, Kabinet Dr. Honzáka nebo divácky velmi oblíbená Všechnopárty. Opatření se dotkne i květnové Eurovize, která byla definitivně zrušena. „Zrušení soutěže nás samozřejmě velmi mrzí, jakkoli  se za současného nejistého stavu dalo čekat.  Jakmile situace dovolí, budeme další postup, jak v rámci České televize, organizátorů,  tak i EBU, řešit a komunikovat. Vzhledem k organizační náročnosti projektu nelze soutěž jen tak přesunout v čase, ze své podstaty navíc pracuje na principu sdružovaní umělců, fanoušků i návštěvníků. Kdyby toto mělo být narušeno, nemá smysl uvažovat ani o jiné formě. Jedná se o čerstvou informaci, proto zatím není jasné, jak soutěž v příštím roce proběhne a v jakém stavu zůstanou národní kola s finalisty. My samozřejmě o vzniklou spolupráci s Bennym Cristo máme i nadále zájem. Celý tým do letošní účasti vložil hodně energie, za kterou mu velmi děkuji, stejně tak organizátorům,“  říká Lucie Kapounová, manažerka vývoje ČT. „Samozřejmě s rozhodnutím Eurovizi zrušit souhlasím a myslím, že bychom se všichni teď měli soustředit na aktuálnější témata jako je zdraví, imunita a pomoc ostatním,“ dodává Benny Cristo.

Naopak náhradní termíny se hledají u těchto projektů: předávaní oborových cen Czech Grand Design, Magnesia Litera a charitativní přenos České televize Pomozte dětem. Změny se dotýkají všech oblastí a přerušila se i výroba seriálů a filmů připravovaných na následující sezónu, což ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce. ČT se v současné době soustředí na výrobu zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální mimořádnou situací.

Dokument se věnuje složité otázce současného školství - problematice výuky moderních dějin. Dokument se pokusí iniciovat změnu situace přímo na školách prostřednictvím autority cílové generace - youtubera Karla "Kovyho" Kováře.

Zdroj: Česká televize – youtuber Kovy

Diváci se ale můžou těšit na zdravé vaření pro děti i rodiče a návrat influencera Kovyho na střední školu – Kovy řeší dějiny. Tento nový dokument se věnuje složité otázce současného školství – problematice výuky moderních dějin. 7. dubna odstartuje také nová moderní kuchařská show Menu pro Emu. Foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková (bývalá moderátorka Evropy 2) představí v novém pořadu recepty o zdravém stravování pro nejmenší.

Menu pro Emu Zdroj: Česká televize – foodblogerka Veronika Šmehlíková

Děti se mohou v dubnu těšit na nový pořad – Slovohrátky zaměřený na oblast českého jazyka, který poběží na Déčku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .