ČT má prvenství v důvěryhodnosti českých zpravodajských médií

Předběhla televize, rádia i noviny. Česká televize je nejdůvěryhodnějším zpravodajským médiem v zemi. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu zaměřujícího se na média a sociální sítě podle studie agentur AMI Digital a STEM/MARK.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Česká televize vyšla z nejnovějšího výzkumu zaměřujícího se na média a sociální sítě jako nejdůvěryhodnější zpravodajské médium v Česku. Nejvyššího indexu důvěry dosáhla ČT ze všech čtyřiadvaceti zahrnutých médií.

Kromě dalších televizních stanic se průzkum zaměřil na největší tuzemské deníky, rádia, webové portály a sociální sítě. Česká televize předstihla všech třiadvacet sledovaných a umístila se na prvním místě s nejvyšším dosaženým indexem důvěry, který činí 57.

Nejdůvěryhodnějším tuzemským televizním vysílatelem je Česká televize také dle mezinárodního průzkumu Reuters Institute. Vyplývá to ze zprávy Digital News Report 2019 o stavu a vývoji médií v osmatřiceti zemích světa, kterou institut tento týden publikoval.

Zpravodajství České televize je jako jedno z nejdůvěryhodnějších vnímáno dlouhodobě. Informace předkládané Českou televizí považují dle loňského průzkumu Kantar Media za objektivní a vyvážené více než dvě třetiny obyvatel Česka a více než 70 % ji vnímá jako důvěryhodnou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .