Cinemax prochází změnami, druhý kanál už není reprízový

Filmové kanály Cinemax z rodiny HBO mají od září nové programové zaměření. Druhý kanál už není jen posunutou verzí toho prvního, ale zaměřuje se na evropské a mezinárodní filmy pro náročnějšího diváka. První Cinemax se díky tomu víc zaměří na mainstreamové publikum.

Ilustrační foto - Shutterstock.com

Ilustrační foto – Shutterstock.com

Cinemax se zaměří na americkou produkci, Cinemax 2 na Evropu a nezávislou tvorbu

Cinemax, jakožto mainstreamový program orientovaný na americké a mezinárodní filmy, nabídne seriály z vlastní produkce Cinemaxu, dále také dramata, komedie, akční, dobrodružné a kriminální filmy, horory, fantasy, sci-fi a historické filmy.

Programová struktura obsahuje několik premiérových bloků – každou neděli večer mohou diváci čekat velkou filmovou premiéru, v sobotu zase premiéru seriálu. Pátky budou vyhrazeny žánrovým snímkům, zatímco středy vždy nabídnou jedno oceňované drama nebo thriller.

Cinemax 2 se jako artový program oproti hlavnímu kanálu zaměří na evropské i mezinárodní tituly od nezávislých studií, festivalové snímky, artové počiny, inspirativní i emotivní příběhy. Své místo zde budou mít také romantické filmy založené na skutečných příbězích, filmy o výjimečných osobnostech, filmy o vztazích s důrazem na detail i hloubku.

Mezi hlavní premiérové bloky patří neděle večer, kde diváci najdou nejlepší nezávislé snímeky z mezinárodní produkce, dále sobota, která nabídne hlavní filmovou premiéru týdne, nebo pondělí, které se zaměří na oceňované klasiky.

Videotéka Netflix je respektovaným soupeřem prémiových filmových kanálů

Videotéka Netflix je respektovaným soupeřem prémiových filmových kanálů

Poměrně zásadní změna

Ve srovnání s dosavadním působením obou Cinemaxů na českém trhu jde o poměrně zásadní změnu. Doposud totiž působil na trhu prakticky jen jeden filmový kanál Cinemax, byť v nabídce většiny operátorů byl k vidění i druhý kanál..

Jenže Cinemax 2 patrně vznikl pouze pro účely „balíčkování“, aby provozovatel mohl nabídnout svým platícím divákům dva kanály téže značky místo jednoho. Cinemax 2 nabídl svým divákům prakticky totožný obsah jako Cinemax 1, ale s 24-hodinovým posunem.

Program s časovým posunem mohl mít ještě před 5 lety u velké části diváků své důležité místo. V době digitálních videorekordérů, placených videoték a možnosti zpětného shlédnutí, je ale provoz filmového kanálu s časovým posunem poněkud zbytečný. I proto je pozitivní, že se Cinemax 2 zaměří na jiný obsah.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .