Česká tleská: nový projekt ČT

Česká televize spouští nový projekt na podporu tuzemské kultury. „Česká tleská“ má pomoci pořadatelům kulturních akcí nastartovat českou kulturní scénu.

Ceska_tleska_logo

„V průběhu pandemie jsme pomohli vždy těm, kteří to nejpalčivěji potřebovali. Seniorům, kteří se cítili osamoceni, rodičům se vzděláváním jejich dětí, handicapovaným prostřednictvím překladů do znakové řeči nebo skrytých titulků, neziskovým i charitativním organizacím. A nyní, když se může pomalu vracet do života i kultura, chceme pomoci i jí. Tleskáme všem, kdo se o to zasazují, a spouštíme projekt na podporu pořadatelů kulturních akcí. Umožníme jim, aby prostřednictvím obrazovky ČT pozvali diváky na akce, které chystají,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Organizátoři výstav, koncertů, představení, nebo jiných kulturních akcí mohou od 18. května posílat žádosti o podporu ve vysílání na ČT. Vybraní organizátoři budou následně vyzváni, aby přes aplikaci iReportér natočili pozvánku, ze které potom Česká televize vyrobí spot a odvysílá jej.

„Zajímají nás všechny dobré kulturní akce z oblasti hudby, literatury, výstavnictví, divadla, filmu, sochařství, výtvarného umění a dalších oblastí společenského života lokálního, regionálního či celostátního. Ty, které se konají od poloviny června a v dalších letních měsících v České republice,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl, vedoucí projektu a jeden z šesti členů poroty, která bude podporované eventy vybírat.

Kromě něj se o výběr zasadí také třeba režisér Aleš Kisil či moderátor ArtZóny Saša Michailidis.„Hlavním kritériem nebude velikost akcí. Ale, vedle nezbytné kvality, především to, jaký význam mohou mít pro své fanoušky, diváky a posluchače, a jak oživí a obohatí kulturní nabídku v místech konání, tedy kdekoliv, i v těch nejmenších místech Česka. Porota, složená z lidí zběhlých v kultuře, dokáže toto velmi dobře posoudit, a tak věřím, že náš potlesk všem, kteří vrací kultuře život, bude hlasitý a oprávněný“ doplňuje Tomáš Motl.

Přihlásit kulturní akci je možné zde:  www.ceskatleska.cz. První pozvánky by se mohly začít vysílat ve druhém červnovém týdnu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .