Česká televize uvede domácí film Válka barev, který není dostupný v žádné videotéce

valka-barev-ilust-651

Akční snímek Válka barev režiséra Filipa Renče z roku 1995 odvysílá Česká televize v rámci bloku České kino na Dvojce. Pro diváky jde o jednu z mála možností, jak vůbec shlédnout toto dílo. V legálních ani nelegálních videotékách se totiž nenabízí.

Pokrokový snímek Filipa Renče byl natočen ještě v době, kdy byly v kurzu videokazety. Není proto divu, že tenhle film není k dispozici pro dnešní diváky jinak než přes klasickou televizi. Pochopitelně to není problém tvůrců filmu a s podobným problémem se jistě setkají diváci i u jiných snímků, které Česká televize v rámci Českého kina na Dvojce odvysílá.

Pokud byste chtěli shlédnout film online legální cestou, Česká televize vám může pouze zobrazit hlášku, že z důvodu autorských práv nelze dílo vysílat ani shlédnout online. Film není k dispozici ani v placených videotékách Topfun.tv, Voyo nebo ve videotéce od O2, ani v neplacené videotéce Ivio. A v tomto případě paradoxně nepomohou ani pololegální zdroje – film se nenachází na jednom z třech nejznámějších míst pro stahování – tedy Ulož.to, Hellspy nebo Datator.

Z tohoto pohledu by se mělo jednat o vzácný sběratelský kousek. Spíš jde ale o ukázku toho, jak distribuce filmů legální cestou není dostatečná.

České kino na Dvojce:
Válka barev – 4.7.2014 od 22:00 – ČT 2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: