Česká televize spouští magazín Kritická revue na ČT art

Na programu ČT art startuje nový kritický týdeník Jasná řeč Josefa Chuchmy. Dlouholetý novinář a publicista v něm bude spolu se svými hosty pravidelně reflektovat kulturní události uplynulého týdne.

josef-chuchma-651

Stáli jsme o formát týdenní kritické revue s výraznou osobností, který umožní věnovat se aktuálním tématům, jež jsou dostatečně relevantní, aby zajímavě naplnila pětačtyřicetiminutovou stopáž pořadu,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl.

Budeme hovořit o událostech v soudobé tvorbě a umění, stejně jako o kulturních fenoménech, které hýbou dnešní společností. Chceme divákovi nabídnout inspiraci a orientaci v tom, co má nebo naopak nemá smysl sledovat, čemu právě teď věnovat čas, energii a koneckonců i to, za co se vyplatí vydat peníze. Předložíme mu jakousi cestovní mapu, která vyznačí nejzajímavější směry současné kultury,“ popisuje záměr svého pořadu pořad novinář, autor a publicista Josef Chuchma.

Diskuse o filmu Nymfomanka a následně o vánočním projevu prezidenta

Jasná řeč Josefa Chuchmy se ve svém prvním vydání v pondělí 6. ledna bude zabývat aktuální premiérou filmu Nymfomanka. Pozvání k diskusi na elektrizující téma přijala Jindřiška Bláhová, kritička a publicistka, šéfredaktorka dvouměsíčníku časopisu Cinepur, a filmový kritik a redaktor kulturního čtrnáctideníku A2, Antonín Tesař.

Obnovená tradice vánočních projevů v podání Miloše Zemana je druhým tématem prvního vydání Jasné řeči. Josef Chuchma zamíří na estetiku prezidentských projevů a na to, co vizuální stránka a styl říkají o jejich obsahu. Na téma řeč těla a význam mediálních obrazů hovoří herečka a pedagožka pražské AMU Noemi Zárubová, která se specializuje na psychologii gestiky a mimiky. Zkušený pohled i praktickou zkušenost pak nabídne Ladislav Špaček, expert na společenskou etiketu a dříve mluvčí prezidenta Václava Havla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .