Česká televize natáčí romantickou komedii Správnej dres ze sportovního prostředí

Režisér Stano Sládeček začal ve středočeských Zdiměřicích natáčet novou romantickou komedii. Snímek Správnej dres, podle scénáře Petra Kolečka, bude vyprávět o tom, že bychom nikdy neměli rezignovat na vlastní růst. V hlavních rolích se objeví Adrian Jastraban, Taťána Kuchařová a Jiří Mádl.

Jiří Mádl a Taťána Kuchařová, foto: Česká televize

Jiří Mádl a Taťána Kuchařová, foto: Česká televize

Jiří Mádl v roli hokejové hvězdy

Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak.

Romantická komedie je žánr, který nám tu moc nejde, protože ho nebereme vážně. Ty nejlepší romantické komedie jsou o překonávání slabin a předsudků, které si v sobě nosíme, které si sami vytváříme a které nám brání žít šťastněji, svobodně a nesobecky. Oslovili jsme s dramaturgyní Hankou Wlodarczykovou Petra Kolečka, aby pro nás romantickou komedii napsal, a Petr nabídl dokonalé schéma – hvězdu NHL a modelku. Navíc jsme chtěli obsazení opřít o autenticitu. Jirka Mádl hokej hraje, a kdyby se nerozhodl pro hereckou dráhu, kdo ví, jak vysoko by se dostal. Hlavní roli jsme chtěli obsadit dívkou tak pronikavě krásnou, že si ji netroufne oslovit obyčejný chlap. Její vrozený status, o který hrajeme, je tak zpečetěn,“ přibližuje vznik projektu kreativní producent Michal Reitler v jehož tvůrčí skupině Správnej dres vzniká.

Fotbalu je moc, proto romantická komedie o hokeji

Udělat u nás kvalitní romantickou komedii je výzva, která mě bavila. Hodně lidí mi vyčítalo, že píšu pořád jen o fotbale, tak jsem se rozhodl zvolit tentokrát diametrálně jiné prostředí a film je o hokeji,“ říká scenárista Správného dresu Petr Kolečko.

Po přečtení scénáře se mi líbilo, že role Simony boří předsudky a dogmata společnosti, stejně jako já sama, jelikož přirozená ženská emancipace je mi vlastní. Věřím, že film bude nejen zábavnou romantickou komedií, ale i motivací pro ty, kteří se ztotožní s příběhem hlavní hrdinky,“ komentuje své obsazení Miss World Taťána Kuchařová.

Taťána Kuchařová v připravovaném seriálu Správnej dres, foto: Česká televize

Taťána Kuchařová v připravovaném seriálu Správnej dres, foto: Česká televize

Kromě středočeských Zdiměřic se bude Správnej dres natáčet také v Praze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .