Cartoon Network uvede minimálně dva nové seriály. Chystá i film

Dětský program Cartoon Network, který se v posledním roce konečně etabloval na českém trhu i s lokalizovanou verzí, přichází s několika novými projekty. Po nedávné premiéře Unikitty chystá nový seriál Elliott from Earth. Připravuje i film k populárnímu seriálu Steven Universe a letos na mezinárodní scéně uvede ještě minimálně jeden premiérový seriál.

Cartoon Network v zahájí produkci seriálu Elliott from Earth. Zdroj foto: české zastoupení Cartoon Network

Cartoon Network v zahájí produkci seriálu Elliott from Earth. Zdroj foto: české zastoupení Cartoon Network

Elliott from Earth nabízí pohled do světa mláďat

Elliott from Earth je animovaný dvacetidílný dětský sci-fi seriál s jedenáctiminutovými epizodami, který nabízí každodenní dobrácký pohled do světa mláďat, ať už lidských nebo jiných.

Elliott je dítě žijící ve vesmírné lodi plné mimozemšťanů (včetně jednoho dinosaura) ze všech koutků vesmíru. Právě hledání svého místa na světě či ve vesmíru je jedním z motivů, které se v seriálu objevují.

Mezi tvůrci nového seriálu bude i několik osobností z týmu seriálu Gumballův úžasný svět, například Guillaume Cassuto, který. na něm pracoval jako scénárista a supervizor, na Elliott from Earth však bude působit v roli producenta.

Příběh o Elliottovi jsem měl v šuplíku poměrně dlouho. Díky práci na několika postavách seriálu Gumballův úžasný svět jsem získal mnoho zkušeností, byl jsem tak schopen přivést tento nový projekt k životu. Jsem nesmírně rád, že mohu Elliotta představit světu a jsem vděčný celému týmu za skvělou spolupráci. Věřím, že se seriál bude dětem a fanouškům animace po celém světě líbit a že si, stejně jako my, Elliotta zamilují,“ řekl Guillaume Cassuto.

Tvůrci seriálu Steven Universe přišli s novým filmem

Seriál Steven Universe se po pěti sezónách dočká i filmového ztvárnění. Ztvárňuje příběh chlapce, který je napůl člověkem a napůl mimozemšťanem. Seriál vytvořila Rebecca Sugar a jde o vůbec první animovaný seriál, který je plně v rukou ženské tvůrkyně.

Seriál měl premiéru v květnu 2013 a tvůrci vyprodukovali celkem 152 epizod. Nový film by měl volně navázat na dění. Autoři představili připravované dílo v rámci prezentace Cartoon Network na letošním veletrhu Comic Con v San Diegu. Novinka překvapila všechny zúčastněné. Tvůrci ale médiím zatím neposkytli žádné bližší informace ohledně produkce filmu ani termínu premiéry. Na tuto novinku si tak ještě budeme muset počkat.

Postavička Steven Universe dominovala v rámci expozice Cartoon Network na letošním veletrhu Comic Con v San Diego. Foto: Cartoon Network

Postavička Steven Universe dominovala v rámci expozice Cartoon Network na letošním veletrhu Comic Con v San Diego. Foto: Cartoon Network

Cartoon Network si v září připomene první výročí své české verze

V případě seriálu Elliot from Earth je výroba plánovaná na letošní září, přičemž bude produkován v centrále regionu zastřešující evropské, blízkovýchodní a asijské aktivity.

Ještě letos bychom se však měli dočkat premiéry dalšího nového seriálu, který Cartoon Network vyprodukoval zatím v omezeném rozsahu deseti epizod. Podrobnosti přineseme již brzy včetně exkluzivního rozhovoru s tvůrci, který připravujeme.

Dětský program Cartoon Network působí na českém a slovenském trhu od poloviny 90. let. Českou lokalizaci však uvedl na trh až v září 2017. Zanedlouho tedy oslaví první výročí, přičemž za tu dobu nabídl českým a slovenským divákům několik novinek – například druhou řadu seriálu Ben 10, nový pořad K.O. OK nebo původní seriály Hrdinská výprava chrabrého prince Ivandoa a Unikitty.

Na webu RadioTV.cz jsme vám nedávno přinesli rozhovor s tvůrci seriálu Unikitty, kde jsme mluvili o nových trendech v televizní tvorbě pro dětské publikum.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .