Brněnské studio ČT má po sedmi letech nového šéfa, Karla Buriana střídá Jan Souček

Ředitelem regionálního televizního studia v Brně se stane Jan Souček. Členové kontrolní Rady ČT schválili nominaci předloženou generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Ten vybral Součka v návaznosti na otevřené vícekolové výběrové řízení, které Česká televize vyhlásila letos v dubnu.

jan-soucek-651

Otevřený dialog s odbornou veřejností a akademickou sférou

Do vedení brněnského studia jsme hledali osobnost, která prokáže nejen vysoké odborné znalosti a kompetence, ale přesvědčí nás i o tom, že má skutečné odhodlání a chuť pozdvihnout prestiž studia a zapojit jej do širší spolupráce s ostatními významnými institucemi v regionu. Jsem přesvědčen o tom, že se nám to podařilo, a že se nástup Jana Součka stane jak příležitostí naplno využít stávající kreativní možnosti studia, tak šancí nastavit otevřený dialog s odbornou veřejností i akademickou sférou,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák v oficiálním prohlášení pro média.

Česká televize veřejně vyhlásila výběrové řízení na post ředitele regionálního televizního studia v Brně v dubnu letošního roku, přihlásilo se do něj devatenáct kandidátů. Jan Souček má jako vítěz tohoto řízení nahradit ve funkci Karla Buriana, kterému mandát končí již v červnu.

Souček působil v brněnském studiu v letech 2007-2012

Důvěry, kterou jsem od České televize dostal, si vážím a výkon funkce ředitele brněnského televizního studia vnímám jako výzvu i závazek. V brněnské televizi je na co navazovat a ještě více je toho možné zlepšit. Chtěl bych brněnskému studiu vrátit ducha hrdého, zodpovědného a respektovaného patriota,“ dodal Jan Souček. Ten by se chtěl věnovat například užší spolupráci s vysokými školami a místními kulturními institucemi, posilování aktivit v oblasti divadelní a hudební tvorby, tvorby pro děti a mládež, folklóru či etnologie.

Jan Souček se narodil v roce 1974 v Brně, absolvoval brněnskou právnickou fakultu a svou mediální dráhu odstartoval před dvaceti lety jako reportér Televizních novin TV Nova. Následně prošel řadou výkonných i manažerských pozic v elektronických médiích i v komerční sféře komunikačních agentur. V televizním studiu Brno působil mimo jiné v letech 2007–2012 jako šéfdramaturg zábavné tvorby. Nyní vyučuje rozhlasovou žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a současně je editorem zpravodajství a publicistiky v Českém rozhlase.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .