Barrandov Family bude vysílat i na Slovensku, vstupuje do tamní DVB-T

Televizní skupina Barrandov kromě přeformátování své končící stanice Barrandov Muzika na plnoformátový kanál Barrandov Family překvapila i záměrem zpřístupnit tento program i pro slovenské diváky. Hodlá přitom vysílat i zahraniční tvorbu.

Sídlo televize Barrandov známé i pod označením Palác zábavy, foto: TV Barrandov

Sídlo televize Barrandov známé i pod označením Palác zábavy, foto: TV Barrandov

Barrandov Family nahradí Markízu, která opouští DVB-T

Nový kanál Barrandov Family bude dostupný i v rámci bezplatného zemského vysílání DVB-T. Diváci ho tedy budou moci naladit i na běžnou anténu. Tímto způsobem přijímá neplacené televizní programy na svém hlavním přijímači pouze 10-15 procent domácností u našich východních sousedů (podíl v ČR je několikanásobně vyšší).

Nízká oblíbenost terestrické platformy a vysoká cena za šíření – to měly být hlavní důvody, proč se slovenská skupina Markíza rozhodla definitivně opustit DVB-T platformu k 1. lednu 2017. Markíza stahuje z DVB-T všechny své programy včetně hlavního kanálu TV Markíza. Barrandov začne vysílat na její programové pozici. Díky tomu se dostane do přijímačů většiny slovenských domácností využívajících DVB-T.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Končí Barrandov Muzika, vzniká Barrandov Family

Televizní skupina Barrandov přeformátuje svůj hudební kanál určený starším divákům a vytvoří z něj plnoformátový program pro celou rodinu. K 1. lednu 2017 přestane vysílat Barrandov Muzika a vznikne Barrandov Family.

....

Program v prvních dnech prakticky bez akvizic

Expanze na Slovensko je ze strany této televizní skupiny překvapivá. Kanál Barrandov Family bude totiž legálně dostupný jak v České republice, tak na Slovensku. Přibližně polovinu obsahu bude tvořit vlastní tvorba Skupiny Barrandov, tedy pořady, kde není potřeba řešit vysílací práva pro Slovensko. Druhá polovina programu má zahrnovat zahraniční akvizice, a tam lze usuzovat, že provozovatel musel nakoupit vysílací práva i pro slovenský trh.

Program na první dny vysílání však jiné než vlastní pořady neobsahuje. Je možné, že je provozovatel zařadí až postupně. Pokud by je provozovatel skutečně zařadil, šlo by v podmínkách česko-slovenského televizního trhu o unikát. S výjimkou kanálů veřejné služby ČT a RTVS totiž na obou trzích nepůsobí neplacená plnoformátová televize, která by v ČR i na Slovensku vysílala stejný obsah včetně zahraniční tvorby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .