Atraktivní americké programy na satelitu dočasně zdarma

Příznivci amerických televizí mají dnes výjimečně možnost sledovat zdarma vysílání vybraných amerických programů na satelitu. Televizní síť určená americkému publiku překvapivě vysílá bez kódování krátce poté co převedla všechny své programy do HD rozlišení.

Ukázka sportovního přenosu na AFN. Screenshot z vysílání

Ukázka sportovního přenosu na AFN. Screenshot z vysílání

Americká televizní síť AFN je dostupná na pozici 9 st. východně a programovou nabídku lze sledovat i na parabolách menších rozměrů. Zcela bezproblémový příjem těchto stanic jsme dnes zaznamenali v Praze na parabole o průměru 35 cm.

Programy skupiny AFN přináší výběr toho nejlepšího z produkce amerických televizí. Kromě zpravodajských pořadů, filmů a seriálů v původním znění se zde objevují i atraktivní sportovní přenosy z amerických soutěží, které ani nejsou určeny pro mezinárodní distribuci.

Vedle devíti televizních stanic nabízí tato síť i dvě desítky rozhlasových programů s původní americkou tvorbou.

Příznivci satelitního příjmu tak mají v průběhu dnešního dne unikátní možnost seznámit se s programovou nabídkou těchto stanic. V době psaní tohoto článku po 11. hodině byly ještě tyto programy dostupné bez kódování. Dočasná změna zřejmě souvisí s přechodem těchto stanic na HD rozlišení.

V každém případě se jedná o anomálii, jelikož tyto stanice jsou určeny výhradně pro americké publikum a lze je běžně přijímat pouze na speciálně certifikovaných přijímačích. Je tedy pravděpodobné, že signál bude ještě v průběhu dnešního dne znovu zakódován.

Parametry příjmu:
Pozice: 9 st. východně (Eutelsat 9B)
Frekvence: 11,804 GHz
Polarizace: V
SR: 27500
FEC: 3/4

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .