Anatomie života – nový seriál Novy

Od úterý 26. ledna ve 20:20 nasadí televize Nova nový seriál Anatomie života z traumatologického oddělení. Seriálem budou provázet 4 hlavní postavy – zdravotní sestry a jejich role obsadily, Jitka Schneiderová, Ester Geislerová, Martina Preissová a Barbora Černá. V seriálu se také objeví i Aňa Geislerová, Karel Heřmánek ml., Jiří Štrébl, Ondřej Veselý a další.
anatomie-života
Zdroj: TV Nova, seriál Anatomie života

„Vrchní sestra Helena, kterou hraju, má velmi komplikovaný osobní příběh. Její manžel je totiž už téměř dva roky v kómatu, a to velmi ovlivňuje život jí i její dvacetileté dceři,“ říká o své seriálové roli Jitka Schneiderová. Tato postava řeší mimo jiné otázku, jestli má ve svém věku a v takovéto situaci ještě právo na lásku. Obě nás definuje životní optimismus a naděje. I já věřím na přátelství mezi ženami. A také máme obě dceru,“ zamýšlí se dále Jitka nad tím, co má s Helenou společného.

Anatomie života otevírá různá témata, která řeší (nejen) ženy různých generací. Zrcadlí aktuální sociální otázky, jako například vyváženost osobního a pracovního života nebo problémy spojené s péčí o dítě osamělým rodičem. Kromě dlouhodobých dějových linek čtyř sestřiček se v každém díle odehrají dva výrazné epizodní medicínské případy. Lékaři a sestry jsou často postaveni před závažná dilemata a hledají hranici mezi individuální, profesní a obecně morální zodpovědností.

„Jana se vrací se po několika letech z mateřské dovolené. Řeší v sobě ale vnitřní touhu jít za svým snem – stát se doktorkou. Její manžel by však chtěl třetí dítě,“ odhaluje dilema své postavy představitelka další hlavní role Ester Geislerová. „V době, když jsem studovala AVU, jsem v sobě i já hledala harmonii mezi dětmi, rodinou a časem na umění a studium. Tohle neustálé mateřské vyvažování máme s Janou společné,“ dodává Ester.

Kromě profesního života spojuje hlavní postavy seriálu také přátelství. Společně prožívají zklamání, bolest i vyčerpání. Ale i k jejich životu samozřejmě patří láska, radost a úspěch.

Pořad mohou diváci sledovat již od 19. ledna výhradně na Voyo a poté každou epizodu 7 dní před její televizní premiérou. Kdo nestihl epizodu v čase televizního vysílání, může si ji zpětně po dobu 30 dnů po odvysílání v televizi přehrát na Nova Plus nebo přes červené tlačítko.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .