Připravte se, analogové vysílání ČT 2 na Jihlavsku skončí 31. července

digitalizace-logoČeská televize přikročila k nezvyklému kroku. Poté, co kontrolními měřeními zjistila, že pro některé analogové vysílače malého výkonu na Vysočině, jež jsou v tento okamžik závislé na signálu ČT2 ze stanoviště Jihlava – Javořice, není v dosahu jiný dostatečně kvalitní zdroj signálu, rozhodla se posunout definitivní ukončení analogového vysílání ČT2 z 42. kanálu o měsíc později, aby získala čas.

Původně avizovaný termín 30. června se posouvá na 31. července. Stejné oddálení konce provozu čeká o patnáct opakovačů a dokrývačů, které jsou závislé na signálu z Javořice.

Tuto středu 30. června se tak analogová tma v Česku rozhostí v regionech, které pokrývali vysílače Kleť , Tábor – Radimovice a Vimperk – Mařský vrch. Odmlčí se odtud dosavadní analogové kmitočty programů ČT1, ČT2, TV Nova i TV Prima.

VÍCE O VYPÍNÁNÍ V JIŽNÍCH ČECHÁCH: Jihočeši definitivně přichází o analog, nastává plně digitální éra

Zároveň budou v tomto termínu vypnuty desítky analogových opakovačů a dokrývačů, které jsou navázány na tyto tři hlavní vysílače. Prima potvrdila vypnutí dvanácti, Nova tradičně s oficiální informací otálí a Česká televize dohromady i s červencovým vypínáním zruší analogový provoz na čtyřiceti analogových vysílačích malého a velkého výkonu.

Česká televize již aktualizovala informaci o vypnutí v textové liště, která je společně s piktogramem vkládána od 23. týdne (piktogram již od 19. týdne) do analogového vysílání ČT2 z Javořice a následně přebírána všemi závislými analogovými převaděči,“ popsal Štěpán Janda z tiskového útvaru veřejnoprávní televize. Diváci na Vysočině podle jeho slov dostali měsíc navíc na přípravu pro přechod na digitální příjem. Otázkou zůstává, zda zdlouhavý proces přechodu od analogového k digitální formě příjmu pozemního signálu (DVB-T) zavádění novinky neubližuje a nepřináší výhodu pro konkurenční zdroje televizního signálu, mezi nimiž za poslední měsíce nejprudší zvýšení zájmu diváků zaznamenaly satelitní platformy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .