Speciální projekt Originální videojournal ČT24 začíná

ct24 listyPrázdninový speciální projekt ČT24 s názvem Originální videojournal startuje 12. července v hlavním vysílacím čase. Ve všední dny v 20:30 ožijí materiály nezávislých filmarů z doby normalizace.

Česká televize odkoupila záběry autorů Originálního videojournalu, ti mapovali společenské a kulturní dění v Československu. Diváci budou mít možnost zhlédnout například oslavu padesátin Václava Havla. Jednotlivé díly budou spojeny jak tematicky, tak jednou významnou osobností. „Diváci se tak budou moci seznámit nejen s posláním Originálního videojournalu, prací disidentů a s návraty politických vězňů z komunistického kriminálu, ale budou moci nahlédnout rovněž do prostředí disidentských večírků a bytových seminářů. Jednotlivé aspekty tvorby disidentského videosamizdatu objasní v každém díle host, který se aktivně podílel na jeho vzniku. V prvních čtyřech dílech to budou Andrej Krob, Jan Ruml, Anna Šabatová a Ivan Havel,“ uvedla Česká televize.

POZNÁMKA: Politikům se nelíbí 168 hodin, Moravec a Reportéři. Je to správně nebo ne?

Jakýsi audiovizuální samizdat nasazuje ČT24 ve všední dny ve 20:30, cyklus končí 12. srpna. „Příčinou jeho vzniku bylo především to, že oficiální média řízená pokyny KSČ téměř neinformovala veřejnost o skutečném politickém a kulturním dění, nebo tak činila jen tendenčně a sporadicky. Originální videojournal tak plnil totalitním režimem paralyzovanou službu veřejnosti,“ doplňuje Česká televize. Projekt navauje na speciální programy Dvacet let svobody a Demokracie: Rok první. Moderátorem zůstává Jakub Železný, dramaturgyní potom Veronika Linková. Program Hyde Park dostal letní přestávku.

PSALI JSME: Hysterie okolo reklamy v ČT vrcholí, zůstane možná jen na ČT2 a ČT4

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .