Skylink spustil Rádio Junior, plánuje novinky

sro_skylinkSlovenský rozhlas zahájil satelitní vysílání nového programového okruhu s názvem Rádio Junior, od října připravuje rozšíření programové nabídky.

Pro nejmenší posluchače dnes začal vysílat devátý okruh Slovenského rozhlasu – Rádio Junior, informoval o tom server Parabola.cz. Ačkoli zkušební vysílání již probíhá, oficiální start je naplánován na 2. září. Licenci od slovenského regulátora získal SRo před půl rokem a doplnit má portfolio stanic, čistě na satelitu již vysílá SRo Litera a SRo Klasika. Novinka se zaměřuje na děti od předškolního do středoškolského věku. Kromě hudby uslyší posluchači uměleckého slovo, publicistiku, interaktivní programy, hitparády, ale i vědomostní soutěže a kvízy. Program naladíte na satelitu Astra 3A (23,5°E), frekvence 12,565 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA.

K TÉMATU: Skylink chce změnit parametry DVB-S2

Server Parabola.cz dnes rovněž informoval o novinkách společností Towercom a TradeTec, provozovatelů platformy Skylink pro Česko a Slovenkou republiku. Rozšířené programové nabídky se zákazníci možná dočkají již k 1. říjnu 2010. „Naše plány pro podzimní změny programové nabídky dosud nemáme uzavřeny. Schází dokončit některá klíčová jednání, která mají na programové změny rozhodující vliv. Předpokládám, že se nám podaří tato jednání uzavřít během jednoho dvou týdnů,“ říká webu Parabola.cz Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec. „Pracovně počítáme s datem 1. 10. 2010. Věřím, že je to realistický termín,“ dodává.

Plánuje se rozšíření nabídky SD i HD programů. „Počítáme s obojím. MPEG-4 patří budoucnost, musíme však respektovat skutečnost, že jen málo zákazníků je dosud vybaveno přijímači s příjmem MPEG-4,“ vysvětluje šéf TradeTec.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .