Na Hotbirdu odstartoval kanál o Rusku

rtdoc

Oficiální provoz nového projektu RT Doc (dokumentární stanice) byl zahájen 23. června, vysílá volně na satelitu Hot Bird a v programu se objevují dokumenty o celém Rusku.

Studio RT v Moskvě navštívil v den spuštění sám ruský prezident Dmitrij Medveděv. Jak informoval server Parabola.cz, RT Doc přináší unikátní dokumentární filmy o celém Rusku. V nabídce nechybí pořady o divoké zvěři, nejnovějších technologických vymoženostech, starověké historii či samotné sovětské minulosti. Produkce bude šířena v anglickém jazyce.

ZE ZAHRANIČÍ: Německo-francouzský Arte od roku 2012 mění schéma

Stanici RT Doc provozuje RIA Novosti, mimo jiné vlastník zpravodajské stanice Russia Today. Anglicky mluvící diváci se budou moci naučit také ruský jazyk. Testovací vysílání bylo zahájeno 1. února letošního roku. RT Doc je čtvrtým programem společnosti, ta dále provozuje právě Russia Today (anglicky), Russia Al-Yaum (arabština) a Russia Today Espaňol (španělština). Program naladíte na Hot Bird 8 (13° E) – kmitočet 12 015 MHz, SR: 27 500, polarizace horizontální.

PSALI JSME: Prima Cool si pohraje s původním znění sitcomu

Kódování není žádné a naladí jej diváci prakticky po celé Evropě, oficiální stránky RT Doc najdou zájemci na rtd.rt.com. Na internetové prezentaci se navíc nachází živý stream, diváci jej mohou najít v kvalitě nízké / střední / vysoké. „Pracovali jsme přes pět let, abychom vyrobili program o největším státu na světě a vzali diváky i do nejméně známých koutů.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .