Licence TV Prima oficiálně zanikla

rta_vs_primafamilyRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes oficiálně potvrdila zánik platnosti licence Prima televize. Rada vzala v úvahu několik faktorů.

Původní vysílací licence televize Prima zanikla, RRTV vydala osvědčení o ukončení její platnosti. Generální ředitel TV Prima Marek Singer svolal nedávno mimořádnou tiskovou konferenci, na níž oznámil nespokojenost s postupem RRTV, která se nejprve radila s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Proti zániku se ohradila Regionální televizní agentura (RTA), ta plánovala od ledna vysílat dokonce až tři hodiny denně v rámci odpojovaného vysílání na Prima televizi. Nyní je hlavní kanál společnost FTV Prima šířen pod názvem Prima family.

K TÉMATU: Prima by teoreticky mohla vysílat dvě verze. S regiony i bez nich

RRTV oznámila, že platnost licence Prima televize zanikla dnem požádání o ukončení vysílání. „Rada při svém rozhodnutí vzala v úvahu, že jednak nelze odhlédnout od skutečnosti, že v prostředí digitálního vysílání již neexistují překážky v podobě omezeného počtu kmitočtů pro televizní vysílání, a že tudíž provozovatelé regionálního vysílání mohou vysílat samostatně, na základě svých stávajících licencí a to po provedení příslušné změny licenčních podmínek jak již učinili někteří provozovatelé regionálního vysílání na sdílených kmitočtech.“

POZNÁMKA: Prima to překombinovala, stěžuje si zbytečně

Dále odkázala RRTV na využívání licence pro společnost EBDpro provozování celoplošného digitálního televizního programu s časovým rozsahem vysílání doplňujícím časový rozsah vysílání provozovatelů místního nebo regionálního vysílání na sdílených kmitočtech podle smlouvy o vytvoření programové sítě, popřípadě podat žádost o vydání nové licence„. Společnost EBD vlastní licenci pro TV7. Plzeňská televize ZAK spustila od 15. ledna vlastní vysílání ve třetím multiplexu, liberecká stanice Genus TV chystá rovněž vlastní vysílání. Do programu Primy Love se od února bude připojovat R1 Morava a R1 Vysočina.

PSALI JSME: Prima navrhuje, ať regiony RTA vysílají s Českou televizí

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .