Dance TV HD už vysílá na Astře 3B

dancetvVčera v odpoledních hodinách odstartovala nová mezinárodní stanice v HD rozlišení – Dance TV HD.

Na satelitu Astra 3B (23,5°E) ve středu 7. července 2010 zahájila své vysílání hudební televize ve vysokém rozlišení – Dance TV HD, informuje o tom web Parabola.cz. Zpočátku bude vysílání nekódované (FTA), dostupné tak podle serveru Parabola.cz bude „pro všechny majitele HD set top boxů v celé Evropě, severní Africe a na Středním Východu díky panevropskému rozšířenému svazku„. V testovací verzi se aktuálně nachází oficiální webové stránky stanice, která sídlí v Nizozemí.

Cílovou skupinou nové stanice jsou diváci ve věku 18 až 35 let, televize se zaměří na hudbu z tanečních klubů a lifestyle z celého světa. Chybět ovšem v programu nemají především rozhovory, docu-soaps, reality-soap, hledání talentů. Programovou nabídku zpestří hudební zpravodajství, dokumenty a záznamy významých událostí. Novou stanici Dance TV HD naladíte na frekvnci 12,032 GHz s horizontální polarizací (SR 27500, FEC 9/10, DVB-S2/QPSK).

Dle tiskové informace Dance TV HD nebudou vysílány videoklipy. Všechny programy odvysílá stanice v HD (tedy ve vysokém rozlišení). Dance TV HD ovšem nechce do budoucna vysílat jen přes satelit Astra 3B, doufá, že se jí podaří oslovit různé platformy. Na webu najdete krátkou ukázku programu a představení stanice. Dance TV HD na svém webu uvádí: „Pro celosvětová úspěch nizozemských DJ je naše země považována za centrum taneční hudby na světě, tanec samotný se pak stal třetí největším vývozním artiklem Nizozemí. Dance není jenom hudba, ale také životní styl.“

dancetv_showreel

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .