Vydavatel deníku E15 a dalších titulů má nového vlastníka

Část titulů vydavatelství Mladá fronta změnila vlastníka. Ekonomický deník E15 a 12 dalších tištěných titulů převzala společnost Serafico investment. Tiskárnu Europrint kupuje společnost Jats Plus. Původní vlastník si ponechá týdeník Euro a měsíčník Profit.

tisk-noviny-kafe-651

Informace přinesl jako první web Mediaguru.cz*. (Jak nás později upozornil nezávislý novinář Aleš Borovan, s informací o prodeji části titulů přišel první on v placené sekci webu Borovan.cz.)

Ten informoval o prodeji deníku E15 a dvanácti časopisech z portfolia Mladé fronty pod společnost Serafico investment. Reálně se tyto tituly stanou součástí aktivit skupiny Czech News Center, která ještě čeká na souhlas regulačních úřadů. Společnost Serafico investment má prodej titulů zastřešit.

Majitele změnila i tiskárna Europrint, která rovněž patřila do portfolia skupiny Mladá fronta a podnikatele Františka Savova. Jejím novým vlastníkem je společnost Jats Plus.

V portfoliu Mladé fronty zůstane týdeník Euro, měsíčník Profit, část odborných titulů, knižní nakladatelství a některé weby. Vydavatelství se plánuje do budoucna profilovat právě na aktivity související s ekonomickým týdeníkem a portálem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .