Změna výzkumu: Radioprojekt II. Q. 2020

Díky současné mimořádné situaci a vyhlášení nouzového stavu, který má zásadní vliv na změnu chování velké části populace ČR, se zadavatelé a realizátoři výzkumu poslechového chování Radioprojekt rozhodli k dočasné změně v obsahu a kvantitativních parametrech výzkumu. Standardní dotazník bude ve druhém čtvrtletí nahrazen dotazy na konzumaci rádia v období krizového stavu.

analogue-buttons-design-display-157557
Zdroj: Pexels.com

V období od 1. 4. do 30. 6. je standardní dotazník nahrazen dotazováním na konzumaci rádia v období krizového stavu. „Pevně věříme, že tato data budou cenným doplněním obrazu o poslechu rádia a přinesou nové a užitečné informace o posunech v chování lidí v nestandardních situacích“, uvádí Pavel Lupjan, jednatel Sdružení komunikačních a mediálních organizací.

Na změně v nastavení výzkumu se shodli zástupci komerčních i veřejnoprávních stanic, Asociace mediálních agentur a oba realizátoři. ,,Pevně věříme, že od 1. 7. 2020 pak bude pokračovat standardní forma výzkumu Radioprojekt,“ uvedl druhý jednatel Sdružení komunikačních a mediálních organizací.


RADIOPROJEKT je realizován společnostmi STEM/MARK a MEDIAN; zadavateli jsou členové Radiové sekce Sdružení komunikačních amediálních organizací České republiky (SKMO) a Sdružení komunikačních agentur (ASMEA). Výzkum je prováděn kontinuálně od r. 2006 metodou telefonického dotazování (CATI) na vzorku 30 000 respondentů ročně a je reprezentativní za populaci ČR ve věku 12- 79 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .