Zemřel pan Milionář, známý herec a moderátor Vladimír Čech

blanik-vladimir-cechDnes ráno zemřel ve věku 61 let herec a moderátor Vladimír Čech. Dlouholetá tvář soutěže Chcete být milionářem byla známá nejen díky televizi, ale zejména i divadlu a rádiu. Vladimír Čech ve své kariéře oslovoval miliony diváků. V dobách nejznámější milionářské byl vyhlášen i nejoblíbenějším moderátorem v anketě TýTý.

Vladimír Čech se narodil 6. července 1951 v Praze. Vystudoval pražskou DAMU a v roce 1978 začal pracovat v ostravském studiu Československé televize, ale z politických důvodů musel odejít a mohl pracovat pouze v rozhlase a oblastních divadlech. Během své kariéry působil v mnoha divadelních scénách. Agentura ČTK v životopisu Vladimíra Čecha zaznamenala například Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, Slezské divadlo Opava, Těšínské divadlo v Českém Těšíně, Státní divadlo Oldřicha Stibora v Olomouci, Východočeské divadlo Pardubice, Činoherní studio Ústí nad Labem nebo Středočeské divadlo Kladno.

Širší veřejnost začala Čecha vnímat v roce 2000, kdy se objevil v roli moderátora populární soutěže Chcete být milionářem, kterou vysílala televize Nova. Po odchodu z Novy spolupracoval Vladimír Čech i s Primou a později s Českou televizí. Své pořady měl i v rádiích. Na Rádiu Blaník připravoval a uváděl cyklus „S Čechem po Čechách“ a rubriku „Jak chutná Česko“. Spolupracoval i s Českým rozhlasem Pardubice.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: