Žánrové stanice Českého rozhlasu Jazz a D-Dur povede Lukáš Hurník

Šéfredaktorem stanic Českého rozhlasu Jazz a D-dur se stane Lukáš Hurník. Hudební publicista a skladatel se ujme vedení obou stanic začátkem 1. října 2017.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Lukáš Hurník v minulosti zastával řadu let funkci šéfredaktora stanice Český rozhlas Vltava. Jeho jmenování za šéfa stanic ČRo Jazz a ČRo D-dur vzala na svém zasedání na vědomí Rada Českého rozhlasu na svém včerejším zasedání.

Věřím, že Lukáš Hurník, který již po mnoho let zastává pozici popularizátora vážné hudby nejenom v Českém rozhlase, přispěje k dalšímu rozvoji obou stanic,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Lukáš Hurník vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Je hudebním skladatelem, publicistou a spoluautorem učebnic hudební výchovy pro základní a střední školy. V Českém rozhlase zastával 15 let pozici šéfredaktora stanice Vltava a stál u zrodu hudební stanice D-dur.

Jeho pořady dvakrát získaly hlavní cenu v mezinárodní hudební kategorii soutěže Prix Bohemia Radio. Je taktéž laureátem Ceny Rudolfa II. za propagaci kultury a umění.

Informaci poskytla vedoucí Oddělení komunikace Českého rozhlasu Blanka Bumbálková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .