Zájem o obsah ČRo roste

 

Český rozhlas zaznamenal za březen rekordní zájem o audio služby. Rozhlas.cz a mujRozhlas.cz navštívilo více než 2,2 mil. reálných uživatelů, kteří si spustili více než dva milióny audií. Na třetích stranách včetně YouTube si uživatelé spustili dalších 4,6 miliónů audií s obsahem Českého rozhlasu.

CRo_ondemand
Zdroj: Český rozhlas

Zpravodajské stanice teď zaznamenávají rekordní zájem napříč všemi mediatipy. Potvrzuje to i ČRo, kterému v březnu výrazně vzrostl zájem o živé vysílání na internetu. Ve srovnání s únorem poslouchalo o 47 % více. Ostatně i takovou předpověď potvrdila v půlce března Kateřina Gažová, mediální konzultant na cross mediální řešení ze společnosti Radiohouse: „Trend je rostoucí a koreluje s měnící se společenskou situací ohledně koronaviru a opatřeními Vlády ČR. Lidé jsou více doma a věnují čas i rádiím včetně těch digitálních. V online máme navíc možnost rychle situaci měřit v reálném čase. Zároveň dodala že lze objektivně v dalších týdnech kvůli změnám v denním chování lidí, očekávat zvýšenou konzumaci mediálního obsahu i u dalších media typů: televize, rádia, weby i sociálních sítí.

Českému rozhlasu se daří oslovovat široké publikum i mimo tradiční platformy. Dlouhodobě roste zájem o zpětný poslech audio obsahu Českého rozhlasu na vyžádání, tzv. „on demand“, a březen byl v zájmu posluchačů rekordní: lidé si pustili téměř tři miliony audií Českého rozhlasu, a to jak na webu rozhlas.cz, na audioportálu mujRozhlas.cz nebo v podcastových aplikacích,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Na vlastních platformách Českého rozhlasu lidé nejvíce zpětně poslouchají obsah stanice Český rozhlas Dvojka, která má 35% podíl všech tzv. on demand posluchačů. Stanice Český rozhlas Radiožurnál a Radio Wave mají silnou základnu posluchačů prostřednictvím třetích stran. Postaraly se o téměř třetinu všech poslechů audií z produkce Českého rozhlasu v Apple Podcasts a Spotify.

Nejposlouchanějšími pořady na jsou: Četby na pokračování, Pokračování za chvilku a Host Lucie Výborné, ve třetích stranách mají nejvíce posluchačů Vinohradská 12, Host Lucie Výborné, Historie českého zločinu a Buchty.

Březen 2020: Spuštění audio a multimediálního obsahu on-demand  
Rozhlas.cz a mujRozhlas 2,2mil
Spotify a Apple Podcasts 0,75 mil
YouTube 3,9 mil
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .