Vysílací rada schválila změnu názvu LIKE FM na Rádio Západ

Západní Čechy se možná už v nejbližších dnech dočkají nového programu. Rockové rádio LIKE FM, které získalo FM frekvence po Rádiu Samson, by v dohledné době mělo zahájit vysílání. Ovšem už pod novým názvem Rádio Západ. Změnu názvu oficiálně schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v rámci zasedání, které se uskutečnilo v tomto týdnu. Provozovatel o změnu názvu požádal v listopadu 2019.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Provozně bude vysílání zajišťovat Rádia Západ i nadále společnost Rádio Samson spol. s.r.o., ovšem hudebně se nová stanice výrazně odliší od svého předchůdce. Rádio Západ se zaměří na rock a bude využívat primárně FM frekvence. Původní Rádio Samson zůstane vysílat na internetu a v digitálních platformách. Návrat do FM pásma neplánuje.

Web Českého rozhlasu Digitální rádio přišel s informací, že by Rádio Západ mohlo zahájit vysílání už v příštím týdnu, v pondělí 21. ledna nebo v úterý 22. ledna 2020. Webu to potvrdil výkonný ředitel Pavel Vorel.

Rockový formát nového rádia by se v něčem mohl odlišovat od jiných podobně zaměřených stanic. Provozovatel rádia Západ totiž hodlá hrát převážně rockovou hudbu od 90. let po současnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .