#VolitJeFAJN vzkaz pro posluchače FAJN rádia

FAJN rádio přichází s kampaní týkající se Voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2021, které se uskuteční už příští týden 8. a 9. října. Cílem je přesvědčit mladé voliče, aby šli volit. Kampaň má šířit ideu, že #VolitJeFAJN.

VolitJeFajn_banner
Zdroj: FAJN rádio

Mladých voličů je v ČR cca 2,2 milionu a zhruba 40% neví koho volit. Tato skupina má pocit, že jeden hlas nic nezmění. Proto se FAJN rádio rozhodlo šířit myšlenku, že #VolitJeFAJN. ,,Jako mladá dynamická značka máme potřebu pomoct přesvědčit mladé lidi, aby šli volit. Celou komunikaci jsme se snažili přizpůsobit mladým lidem, netlačit na pilu. Zároveň ale jasně apelovat, že volby jsou důležité,“ shrnuje moderátor a programový konzultant Ondřej Cikán.

Pro komunikaci byly zvoleny dvě platformy – ONLINE/ONAIR. Byla vytvořena série lehce ironických videí, ve kterých je vždy zakomponované sdělení:

Buď IN, pojď volit.

Ve videích se mladí voliči dozví např. jak se dostat do volební místnosti? Co udělat se zbytkem volebních lístků? Jak se vyfotit před volební místností…

Zároveň byl pro volební období vytvořen speciální filtr pro Instagram, který lidé mohou použít a případně motivovat ostatní jít volit. Na všech platformách je pracováno se sdělením #VolitJeFAJN.

Tým FAJN rádia oslovilo i řadu influencerů, aby pomohli šířit komunikaci, že volby jsou důležité skrz celý online prostor v ČR.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .