Václav Moravec vaří dršťkovou, David Guetta hraje se Saxanou a Česká Lípa žije

035_vikend_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Na první pohled záhadný titulek odhaluje jedny z mnohých víkendových tipů, které vám tento víkend nabídneme. Prázdniny definitvně skončily, v rádiích se ovšem chystá na posluchače mnoho premiér a i mimo rozhlasový éter zvou rádia na celou řadu neméně zajímavých akcí. Programové tipy vás zavedou do kuchyně, do světa kouzel, ale rovněž do vzduchu či na festival. DOPLNĚNO

Rádio Impuls zprostředkuje fotbalové utkání Česko – Skotsko z britského Glasgow, evropskou kvalifikaci mohou posluchači sledovat prostřednictvím přímých vstupů během sobotního odpoledne.

Doplňujeme, že Rádio Egrensis tento víkend věnuje skupině „Turbo“, hudební dárky spojené s kapelou můžete vyhrát, budete-li pozorně poslouchat vysílání.

Hudební speciály, soutěže a non-stop desky

Víkend plný bubeníků zprostředkuje o víkendu Radio Beat. Country Radio slibuje „Víkend alb na pokračování„, v sobotu a neděli uslyšíme alba „nejlepších interpretů a skupin“, uvedeny budou „pěkně popořádku tak, jak jsou písně na desce nahrané“.

Na předpremiéru filmu „Saxana a lexikon kouzel“ zve Rádio Haná, o víkendu se soutěží o volné vstupenky. Kiss 98 dává „Sbohem prázdninám“ a posluchačům tak připomene největší letní hity.

Kiss Hády nabídnou soutěž nejen o jazykové kurzy, o CD Markéty Konvičkové s názvem „Kafé, bar a nikotin“ soutěží posluchači rádií Kiss Morava a Kiss Publikum. Milovníci Davida Guetty si mohou vyhrát CD s názvem „Nothing But The Beat“ na Rádiu Krokodýl.

ČRo 1 – Radiožurnál servíruje naživo britskou skupinu Simply Red, koncert na přání posluchačů Classic FM potom naopak Maria Grever – Júrame.

Rádio Čas Rock odehraje album skupiny Deep Purple s názvem Burn (1974), Gama Rádio naopak od Black Sabbath a jejich Heaven and Hell. Pozvánkou na program Rock Radia nechť je rovněž celé album, posluchači v rámci „Rockovýho referenda“ naladí album Imagine od „brouka“ Johna Lennona.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 35. týden 2011

vikend_tipy_banner_035a

Hosté za mikrofonem i sporákem

První poprázdninový Tobogan (s podtitulem v „pyžamu“) bude hostit Jolanu Voldánovou, průvodcem nebude nikdo jiný než Aleš Cibulka a to v sobotu na Dvojce ČRo. To ČRo Olomouc a herečka Ivana Plíhalová přivítají za mikrofonem 11letého herce Jakuba Čecha a jeho tatínka Ivana Čecha (publicista a šéf prostějovského kina Metro a Loutkového divadla Starost).

O víkendu budete moci vařit, Václav Moravec v sobotu na ČRo Region uvaří dršťkovou polévku, Beata Rajská v neděli překvapí italským risottem s krevetami a chřestem.

Rádio Kiss 98 tento víkend spouští nový pořad Zvěřinec. Pojednává o domácích miláčcích „všech druhů, tvarů a velikostí“. Chystá ho pro vás Lenka Pištěková, která si každý měsíc zve jiného veterinárního lékaře a spolu zodpovídají dotazy posluchačů. Dozvíte se všechno od výběru zvířete, krmení, výcviku, Premiéra v sobotu v 9:00 a v neděli v 19:00.

Frekvence 1 v rámci víkendového Pressklubu zve na rozhovor s doktorem Tomášem Trčem (přednosta Ortopedické kliniky UK 2.LF a FN Moto) a doktorem Lubošem Chaloupkou (rektor Univerzity Jana Komenského Praha)

Kultura, četba, dramatická tvorba či výlet na Karlštejn

Že „Červenec má oslí uši“ zjistíte v sobotu ve hře dle knihy Ivy Procházková, v hlavní roli se na Dvojce ČRo představí Magalena Reifová, Svatopluk Skopal či Jiří Ornest. Na Karlštejn se vydáte po skončení opět na Dvojce v rámci Výletů s Dvojkou.

ČRo 3 – Vltava zve na konverzační komedii Poslední léto od Johna Murrella ve 14:00, ve 20:00 se nechte pozvat na komickou operu Král a uhlíř z pera Antonína Dvořáka.

Z regionálních studií zveme na dvě povídky ČRo České Budějovice, odvysílá v sobotu povídky Ivana Krause z knihy Udělej mi tichoučko, konkrétně uslyšíme „Auto značky Bugatti“ a „Bobřík strachu a bobřík mlčení“. ČRo Ostrava uvede v sobotu Když slunce září ze vzpomínkové knihy Marie Podešvové. ČRo Olomouc nasadí v neděli první část ze čtyřdílné historické novely Pasák Grimbert od Oto Duba.

Narozeninovou oslavu ČRo Region si můžete zopakovat v sobotu, připraven je hodinový sestřih z oslav na Křivoklátě.

vikend_tipy_banner_035b

Za letadly, do České Lípy a též na Kaprobraní

Poslední řádky jsou vyhrazeny tradičně akcím mimo rozhlasový éter. Radio 1 uvádí první díl nové party vznikající ve spolupráci Radia 1 a Cross Clubu. Hosty budou švédsko-američtí Wildcookie (Freddie Cruger & Anthony Mills), kteří nedávno vydali desku Cookie Dough na britském labelu Tru Thoughts. Více informací na www.radio1.cz.

Rádio Blaník zve na letní Slavnosti do Petrovic u Sedlčan, vystoupí Jarda Hypochondr, Keks, Petra Černocká, Václav Neckář a Bacily. Odpolední program s pouťovými atrakcemi, stánky a show zahájí provoz od 14:00, koncertní program startuje v 17:00.

Česká Lípa žije je název nultého ročníku festivalu pro celou rodinu, na který zve Hitrádio FM. Odstartuje programem pro děti Hannah Montana revival s manažerem Bobem, zazpívá slovenská zpěvačka Kristina, přijede David Deyl a mejdan zakončí Děda Mládek Illegal Band.

Fajn radio zve na CIAF Air fest 2011 na letiště do Hradce Králové a rovněž na čtvrtý závod 15. ročníku závodů Českého Skateboardového Poháru 2011. Registrace a volný trénink začínají v 10:00.

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. Jose

  Úvaha… Hm, zajímavé. Jedna stanice dává live koncert, tři stanice přehrávají celé desky… Že by se kecálkové o ničem v českých rádiích už konečně po 20 letech přeposlouchali ? A česká rádia se konečně naučila rozhlasovému vysílání a začala dělat to, co rádia obvykle dělávají a dělat mají. Tedy hrát hudbu. A místo tupých žvanilů v nich konečně bylo něco k poslouchání ? Opravdu zajímavé. Snad jim tento nastupující trend vydrží.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Určitě rovněž kvituji s povděkem, že se ve vysílání českých rádií objevují celé desky. Navíc tohle je pouze víkendová nabídka, ve všední dny ještě celá alba hrají například Radio Beat (úterý a čtvrtek 23-00) či RockZone (všední dny 23-00). Také koncertní nahrávky jsou nasazovány i přes týden. Což určitě víte :).

   Na druhou stranu si myslím, že rádio by mělo i mluvit, neboť hudbu obstará i CD :) Samozřejmě respektuji Váš názor, mnoho lidí rádo poslouchá zejména právě muziku (a není jich rozhodně málo, sám mám velmi často náladu jen na hudbu).

   Přesto si většinou rád naladím něco sdělného, určitě to ale nesmí být mluvení „o ničem“. Nabídka je v tomto ohledu určitě na veřejnoprávních rádiích (jsem velmi zvědav na novou koncepci Českého rozhlasu pod vedením pana ředitele Duhana, leč je to ještě běh na dlouhou trať), na druhou stranu i komerční rádia umí mluvit s obsahem, ač se mohou najít výjimky.

  2. Jose

   O celých deskách na Beatu a Rock Zone doopravdy vím. O celých live koncertech doopravdy nevím. A zrovna nedávno jsem někde napsal, že jsem poslouchal celý koncert na Deutschladradiu Kultur z multiplexu DAB+ Deutschland z Drážďan a že to bylo něco, což jsem na žádném českém rádiu neslyšel už ani nepamatuji, čímž myslím tak 10 let zpět. Pokud tedy nějaká česká stanice vysílá pravidelně live koncerty, docela by mne zajímalo která a kdy.Co se týče mluvení, tak samozřejmě respektuji ČRo, zprávy, publicistiku a rozhlasové hry. Ale mluvení o kravinách, což je na naprostě většině privátních stanic opravdu považuji za zcela zbytečné. Líbí se mi mluvení na Beatu nebo na Wave, kde mluví alespoň k věci, tedy o nových i starých deskách, o koncertech atd. Tj. o tom o čem mluvit mají. Mluvení o chcíplé krávě pana starosty nebo přejeté slepici místního nadlesního mi fakt nezajímá. Stejně jako jestli Tonda nebo Vašek vyhrál zájezd do tramtárie. Jinak dnes jsem chytil náhodou a poslouchal na ČRo 2 Praha rozhovor s Pepou Pilařem z Classic Rock And Roll Bandu. A ano, to bylo pro mne mluvení o něčem a mluvení zajímavé. To bylo k věci, tedy Rock And Rollu atd. Hosty, muzikanty má každý pátek dopoledne např. radio Beat, také je má často rádio Wave. To jsou přijemné rozhovory. Kecání nějakého politického chytráka za příjemné nepovažuji. Atd.

  3. Martin Petera Autor příspěvku

   Chápu, co tím myslíte. Jak je vidět, plno posluchačů to ladí.

   Rock Radia hrají každou středu v 21:00 „Legendy rocku“, tedy kompletní rockové koncerty. Hrají opravu legendy jako Survivor, Janis Joplin a jiné. Moderuje Béďa Synek. A bonusem je fakt, že je najdete v podcastu na http://www.rockovyradio.cz.

   Dále Nekonečný koncert v 7 vysílá RockZone 105,9 FM ve všední dny („Šimon Kalousek hraje každý všední večer rockové živáky“).

   Samozřejmě Radio Beat a „Bez lupenu do kotle“ (středa 20-24).

   Rádio Čas Rock sice nevysílá celé koncerty, ale živé nahrávky zařazuje pravidelně do playlistu.

   Ve chvíli, kdy je v České republice nějaký velmi známý interpret (Roxette a jiné), tak mnohá rádia (například Hitrádia, Rádio Haná, Rádio Čas, Rádio Impuls a mnohá další) nasadí rovněž živé nahrávky.

  4. Jose

   Vím, že Beat třeba hraje live nahrávky, ale každá jednotlivá je od jiné kapely a normálně je uvádí, to to jsem neměl na myslí, já měl na mysli normální koncert v kuse, bez přerušení reklamou, zprávami, slovem uvádění. Prostě jeden celý koncert, živé vystoupení, nikoli pořad poskládý z různých live CD.

  5. Martin Petera Autor příspěvku

   Tak to se obávám, že pustit celý koncert bez přerušení asi nehrozí. Poměrně náročný formát (ne každý totiž má rád živé nahrávky), navíc bez identifikace jinglem…

  6. Jose

   Tak německé stanice to někdy nějaké dělají… A kdysi strašně dávno, v tom pravěku, to tuším udělala třeba i E2, ale kde jsou ty časy, dnes si tu hrají na kolovrátky a na žvanění už žádné umění jen nuda a šedivo… Ještě, že jsou takové sdtanice jako Vltava a Wave atd.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .