SkyRock Rádia Haná ladí posluchači Boskovic na 104.9 MHz

hana_skyrockMAPKA A FOTKY UVNITŘ – Měsíc po spuštění vysílače v Mohelnici vdechlo Rádio Haná život své rockové mutaci SkyRock (okruh Olomoucko) v Boskovicích. Po dvou letech tak provozovatel Hamco vysílá rockovou muziku už na šesti kmitočtech a na spuštění čekají zatím minimálně tři další. Signál by měl být zajištěn ve vysoké kvalitě, jelikož je brán z vyhrazené internetové linky. Nabízíme opět mapu pokrytí a tentokrát dvě fotografie vysílačů.

SkyRock v Boskovicích od minulého týdne

Hlubokými lesy a vápencovými útvary oplývající region, četněji obydlený pouze v útvaru tzv. „Boskovické brázdy“, tvořené řekou Svitavou a říčkou Jevíčkou, poprvé navštívil signál rockově orientovaného radia. Je jím rockový stream Radia Haná Olomoucko, známý veřejnosti pod názvem SkyRock. Domovinou vysílači je vrch Habří 441 metr.

MINULÝ MĚSÍC: Rockové tóny Rádia Haná SkyRock se už vlní v Mohelnici

Zde se radio ze stáje Pavla Foretníka sloučilo do anténního systému šířícího do éteru už čtyři radiové programy – Kiss Hády 89.4 MHz, Radio Petrov 94.2 MHz, Rádio Haná 96.2 MHz a nyní nově Rádio Haná Olomoucko (SkyRock) 104.9 MHz, přičemž lokálně využívá zázemí vybudovaného techniky Kiss Hády. Frekvence již zmíněná, 104.9 MHz, šíří nově program rockové Hané se silou 100 W vyzářeného výkonu pro obyvatele Boskovic (10 965), Letovic (6 957), Kunštátu (2 670), Velkých Opatovic (4 074), Jevíčka (2 874) a okolních malých obcí.

ROZHOVOR: SkyRock se brzy ozve v okolí Mohelnice a Zábřehu, stavba vysílačů je náročná

Kvalitní signál na vysílač je brán z vyhrazené internetové linky. Informaci poskytl serveru Jihlavského DX Clubu Pavel Širc. Ve vysílání SkyRocku bylo pak avizováno v pátek 21. října. Vysílač byl nicméně oživen o něco dříve.

mp_skyrock11n2

Mapa pokrytí Rádia Haná SkyRock – září 2011. Zdroj: Jihlavský DX Club

Od začátku října oficiálně v Mohelnici

Po téměř dvou letech od zahájení projektu Rádia Haná SkyRock se usídlila tato stanice také v Mohelnici a okolí. Ačkoli zde začala vysílat už koncem září, oficiálně byla spuštěna až 5. října: „Pro naše posluchače je nová frekvence Rádia Haná Skyrock nesmírně zajímavá, protože jim nabízí možnost poslechnout si největší rockové hity, což v tomto regionu dosud možné nebylo. Pro naše obchodní partnery pak nabízí možnost prezentace jejich služeb a výrobků za jednu cenu ve spojení s klasickým programem Rádia Haná„, říká o nově spuštěné frekvenci jednatel společnosti David Foretník.

DOPORUČUJEME: S příchodem podzimu rádia mohutně finišují a spouští kmitočty

David Foretník dále začátkem října dodal: „Jsme nesmírně rádi, že můžeme díky novým dokrývacím vysílačům rozšířit tento program do dalších oblastí Olomouckého kraje. V nejbližších měsících ještě plánujeme rozšíření rockového programu o Moravské Třebové na 88,7 MHz, Svitav na 99,7 MHz, Zábřehu 103,7 MHz a Boskovic 104,9 MHz.“ Program Rádio Haná SkyRock rozčeřil vlny středomoravského éteru poprvé na frekvencích 100 MHz (Olomouc a Šumperk), 100.2 MHz (Prostějov) a později se rozezněl na 103.1 MHz (Hranice a Lipník nad Bečvou). Kompletní seznam kmitočtů Rádia Haná SkyRock najdete na stránkách RadioTV v sekci Radio.

vysilac_skyrock_boskoviceVysílač Boskovice – Habří, zdroj: Jihlavský DX Club.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .