Silvestrovské programové tipy Českého rozhlasu: osobnosti, speciály a zábava

Vysílání jednotlivých stanic Českého rozhlasu na závěr roku přinese zábavné pořady, speciální vydání vybraných relací a rozhovory s osobnostmi. Nechybí silvestrovská pohádka pro dospělé na Regina DAB Praha nebo Proměny amerického snu na Vltavě.

Nový rok se blíží... ilustrační foto Shutterstock.com

Nový rok se blíží… ilustrační foto Shutterstock.com

ČRo Radiožurnál nabídne slavnostní přípitek se Zdeňkem Svěrákem a Lukášem Krpálkem

Vysílání Radiožurnálu nabídne řadu rozhovorů se speciálními hosty. Na Silvestra je pro posluchače připraveno povídání s Radkem Kašpárkem, který letos v březnu získal prestižní michelinskou hvězdu a Odpolední Silvestrovský Host Radiožurnálu přinese rozhovor s americkou herečkou Natalií Portman. Vrcholit budou koncem roku hned dva mimořádné seriály – Vzpomínky na olympijské hry v Riu a Očekávané události roku 2017. Slavnostní přípitek si mohou posluchači užít společně se Zdeňkem Svěrákem a Lukášem Krpálkem.

ČRo Dvojka sází na humor

Čekání na Nový rok s Českým rozhlasem Dvojka se ponese v humorném duchu. Pro posluchače jsme připravili vysílání plné veselého vyprávění a historek známých osobností nebo rozhlasovou estrádu s hvězdným obsazením. Chybět nebude ani řada zajímavých informací v populárně vědeckém magazínu Meteor a z jiné perspektivy se podíváme také na vyšetřování zločinu,“ uvedl šéfredaktor Dvojky Martin Groman.

Vltava uzavře vysílání věnované americké kultuře

Vltava připravila denní program s názvem Proměny amerického snu, kterým uzavře celoroční vysílání věnované americké kultuře. Hlavním pořadem večerní části amerického silvestrovského dne bude opereta Johna Philipa Sousy El Capitan z roku 1896. Po půlnoci přednese svůj horoskop na rok 2017 vltavský astrolog Vítězslav Čížek a podstatnou část novoroční noci stráví posluchači v americkém snu podle Andyho Warhola. Celé silvestrovské vysílání na Vltavě prostupuje seriál Dějiny jazzu v 10 minutách, jehož motto zní „na počátku byl rytmus!“

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

ČRo Plus bude volit Výrok roku a přinese silvestrovské Názory a argumenty

Na Silvestra se jeden z klíčových pořadů ČRo Plus Den podle změní na Rok podle. V pořadu se setkají výjimečně všechny osobnosti, které tento pořad během roku připravují, a společně budou glosovat, co přinesl uplynulý rok. Anketa Výrok roku, ve které mohou posluchači volit výrok roku 2016 podle výběru deseti předních komentátorů spolupracujících s ČRo Plus, vyvrcholí silvestrovskými Názory a argumenty.

Radio Wave nabízí od 22 hodin silvestrovskou show s hosty

V sobotu 31. prosince nabídne svým posluchačům Radio Wave reprízu pořadu Best of hudba 2016 a Sváteční Stage. Od 20 hodin zazní záznam představení Rádia Ivo a ve 22 hodin začne silvestrovská show s Jiřím Špičákem, Milošem Hrochem a jejich hosty.

ČRo Region porovná oslavy konce roku na Hradě s oslavou v Bílém domě

Posluchači Regionu se mohou na Silvestra těšit také na poslední díl pořadu Co vy na to, doktore? Čtyři populární doktoři – Radim Uzel, Roman Šmucler, Petr Šmolka a Petr Arenberger – se v něm zamyslí právě nad Silvestrem. Dozvíte se, proč je Silvestr pracovní den, pokud zrovna nevyjde na sobotu, i když se toho v tento den zrovna moc neudělá, nebo v čem se liší oslavy konce roku na Hradě s oslavou v Bílém domě nebo Buckinghamském paláci.

Šťastný nový rok 2017 vám přeje redakce webu RadioTV.cz

Šťastný nový rok 2017 vám přeje redakce webu RadioTV.cz

Regina DAB Praha přinese improvizovanou pohádku pro dospělé

Regina DAB Praha uvede na Silvestra záznam improvizační show se Simonou Babčákovou a Janem Maryškou z Malostranské besedy. Uslyšíte nejenom improvizovanou silvestrovsko – novoroční pohádku pro dospělé, ale také muziku v podání Báry Polákové, Neřež, Lucie Šoralové, Tomáše Měcháčka, kapely Cirkus Problem a mnoha dalších. Na Nový rok od 18 hodin bude Regina DAB Praha vysílat řídící kódy a hudbu ke slavnostnímu novoročnímu ohňostroji v Praze na Letné.

Regionální stanice společně odvysílají Silvestrovskou Humoriádu

Poslední tři hodiny letošního roku budou ve společném regionálním vysílání ve znamení Silvestrovské Humoriády. Posluchače budou bavit Václav Vydra, Luděk Sobota, Uršula Kluková, Ladislav Županič, Naďa Konvalinková, Petra Černocká, Josef Mladý, Ota Jirák a Pavel Nový. Scénky do vysílání tentokrát budou vybírat sami hosté, pro které si moderátor Patrik Rozehnal vybral pestrou paletu archivních scének.

Zpracováno podle tiskové zprávy Českého rozhlasu. Podrobnější informace o silvestrovském programu jednotlivých stanic je k dispozici přímo na webu rozhlas.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .