RRTV vyhlásila výsledky tří licenčních řízení, vznikne Rádio Orchidej

zasedani_rrtvRada pro rozhlasové a televizní vysílání měla v minulém týdnu velmi rušné zasedání. Vyhlásila totiž výsledky hned tří licenčních řízení, v jednom případě se jedná o mimořádně bonitní kmitočet 98,1 MHz s výkonem 1 kW. Už je jasné, že na základě výsledku vznikne zcela nová stanice – Rádio Orchidej. Jak už od nás víte, cílovou skupinou jsou posluchači starší 50 let. Zkrátka přišel v tomto případě koordinátor – Country Radio, získal však kmitočet v Děčíně.

Rádio Blaník vyhrálo Liberec

Před více než rokem (6. září 2011) bylo vyhlášeno licenční řízení o technický prostředek Liberec – Vratislavice 107,4 MHz, vyzářený výkon 100 W má podle výpočetního systému RadioLab zajistit potenciální zásah až 99 613 obyvatel. Nakonec s projektem uspěl koordinátor, tedy společnost Media Bohemia a programem Rádio Blaník.

Připomeňme, že o Liberec měly zájem i další subjekty, společnost Radio Bonton žádala o licenci na projekty rádia České Melodie a Pigy Rádio (to zatím vysílá jen v Děčíně). Provozovatel Rádio Student chtěl uspět s programem Free Rádio, Nonstop zase s osvědčeným formátem Rádia Krokodýl. Chybět v sestavě žadatelů nesměla ani firma Route Radio s Rádiem Dálnice. Možná překvapivým žadatelem bylo Rádio Dobrý den.

Rádio Dobrý den již v Liberci vysílá, před Radu pro rozhlasové a televizní vysílání předstoupila společnost s druhým okruhem Rádio Dobrý den sport„. Pavel Michal, jednatel společnosti, uvedl, že sport převládá ve městě Liberec nad kulturou, a vidí tak příležitost pro toto město. Stanice by nabízela nadstandardní informační servis zejména při velkých sportovních událostí. Cílovou skupinou měli být aktivní lidé žijící v Liberci„, Pavel Michal nechtěl konkretizovat věkovou kategorii. Hrát chtěla stanice moderní svižnou hudbu vybízející člověka k činnosti„.

radiotv_face_n05

Radio Beat porazilo Sen a jde do Šumperku

Druhým úspěšným koordinátorem byla společnost Broadcast Media se svým classic-rockovým formátem Radio Beat. V lednu letošního roku vyhlásila RRTV licenční řízení o bonitní kmitočet Šumperk Kolšov na nominálu 107,6 MHz. S výkonem 500 W může podle RRTV oslovit 84 411 obyvatel.

Radio Beat muselo svést boj s Rádiem Krokodýl (provozuje Nonstop), Free Rádiem (Rádio Student) a Rádiem Haná – okruh Sen (Hamco).

Country se do Brna nepodívá, vyhrála sesterská Orchidej

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhodnotila, že největším přínosem pro Brno bude dechová hudba. Původní koordinátor Country Radio odchází s prázdnou, nicméně nominál 98,1 MHz získal sesterský projekt Rádio Orchidej. Stojí za ním Radio Station Brno (provozuje Kiss Hády a spadá pod Radio Investments). Zájem o Brno byl enormní, přihlásilo se celkem deset subjektů.

PODROBNOSTI: Zájem rádií o Brno 98,1 MHz je enormní – country, dance, též dechovka a oldies

Country Radio se nadále nedostane na Moravu, o moravskou metropoli má zájem už dlouhou dobu. Problémem jsou spory s dalšími zájemci. Představitelé stanice na veřejném slyšení uvedli: Věříme v udělení licence, jelikož o Brno žádáme již skutečně dlouho. Je to pro nás velmi důležitý region. Věříme v potenciál regionu.

Společnost Radio Station Brno chce zaplnit jakési „vakuum”. Podle Martina Hrocha, ředitele Radio Investments, se totiž zapomíná na lidi středního a vyššího věku. Programové schéma doplní pořady orientované na cílovou skupinu, chybět nebudou informace o kulturních akcích a událostech v regionu. Hudební formát slibuje starší české melodie (60. – 70. léta 20. století), dechovou hudbu, lidovou muziku, v dalším rozměru se chce dotýkat country, folku a trampských písní. Převažovat má právě česká tvorba.

SOUVISEJÍCÍ: RRTV chce na středních vlnách celoplošné rádio s dechovkou

Primární cílovou skupinou budou lidé starší 50 let, sekundární už starší 40 let. Podíl mluveného slova nemá klesnout po 8%. Hudbu budou tvořit starší české melodie 60. a 70. let, dechovka, lidovky, country a tramp. Převažovat bude právě domácí produkce.

radioorchidej_brno

Country Radio má zelenou v Děčíně

Malou náplastí Country Radiu může být udělení kmitočtu v Děčíně – město. Nominál 87,6 MHz vládne vyzářeným výkonem 200 W. Vysíláním má být zásobeno 57 465 obyvatel, nově se dle vyjádření znalce nejedná o bonitní kmitočet, a nebude tudíž vyhlášeno licenční řízení.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Jerry Prohaska

   Obávám se, že na výsledky je ještě hodně brzy. Žádosti se mohly posílat do 21. června 2012. Třeba Šumperk-Kolšov mělo lhůtu 7. 2. 2012, samotné slyšení proběhlo až 22. 5. a výsledky známe ař teď. Minimálně půl roku si ještě počkáme.

  2. Pavel RŮŽIČKA

   Ti mi řekni co tam tak dlouho řeší a pak to celá RRTV pod*lá.

  3. Jerry Prohaska

   Tato otázka by měla směřovat jinam :) Je třeba asi podrobně posoudit žádosti, zda splňují všechny náležitosti. Žadatelé potom obhajují své projekty, následně se konají i veřejná slyšení… chvíli to trvá.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .