Rozhlasové vlnění: Koblihy, běhání, rej a příJEMNÉ ulice

Zájemci o rozhlasové zákulisí se mohou o víkendu podívat, jak vzniká program Českého rozhlasu. Z DAB odešlo po Tip Rádiu i rádio SeeJay. Naopak Rádio Junior rozšířilo pokrytí. Několik mejdanů připravují také Rádio Impuls, radio City a dětské Pigy Rádio.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Český rozhlas otevře své brány posluchačům

Sobota 15. října patří na pražských Vinohradech komentovaným prohlídkám Českého rozhlasu. Připraveno je rovněž hudební vystoupení v Balbínově ulici, v čele s Janou Krischner. Pro komentovanou prohlídku si zájemci musí zdarma zajistit časovou vstupenku.

Radiožurnál zprostředkuje posluchačům živé vysílání a program ze stříbrného karavanu R-stream, připraveno je také Půlstoletí s Cimrmanem. Dvojka Českého rozhlasu ukáže své nové vysílací studio, Vltava pak živé vysílání přímo ze studia 2. Český rozhlas Plus pak návštěvníkům umožní vyzkoušet si detektor lži a debatovat s moderátory.

Radio Wave mimo prosklené studio odvysílá speciální víkendový On Air. A zkrátka nepřijdou ani nejmenší posluchači Rádia Junior. Každá stanice Českého rozhlasu mimo speciální program nabídne setkání s moderátory. Připraven je rovněž další doprovodný program spojený s projekty Paměť národy, Světluška, Zelená vlna a Galerie Vinohradská 12.

Český mejdan s Impulsem se blíží

První velký off-air projekt Rádia Impuls se uskuteční rovněž tuto sobotu 15. října. Na akci vystoupí No Name, Chinaski, Michal David, Miro Žbirka, Peter Nagy a Jelen. Několik posledních míst v O2 Aréně je ještě v prodeji.

Rádio Impuls stále rozdává vstupenky, VIP lístky dostanou pozorní posluchači. Součástí není jen samotný vstup a výhled na pódium s projekcí, celkem vystoupí více než desítka pěveckých hvězd a moderátoři Rádia Impuls.

Český mejdan, Rádio Impuls

Český mejdan, Rádio Impuls

Po Tip Rádiu se z DAB odmlčelo také rádio SeeJay

Příbramská firma Teleko již ve svém digitálním rozhlasovém multiplexu vyřadila stanici SeeJay. Taneční rádio provozuje společnost JS mediální služby. Nedávno přitom oznámila, že chce na půl roku přerušit vysílání Tip Rádia.

Podobná situace se však již v minulosti odehrála již letos v únoru, přičemž se stanice do DAB vrátila. Na internetu pokračuje v nepřerušené a zavedené podobě. Do programu zařazuje navíc program MUSIC TOASTER, mezi 18. a 20. hodinou zazní „hity pro víkendovou párty“.

Jednou větou…

Český rozhlas rozšiřuje možnosti příjmu dětské stanice Rádio Junior – v digitálním vysílání naladí již také zájemci na jihu a západě Čech, operátor RTI jej zařazuje jako náhradu za Gama Rádio.

Rádio Krokodýl rozdává 103 snídaně zadarmo pro celé Brno a jižní Moravu, stačí poslouchat rádio a chytit kroko-hlídku.

Jídla není nikdy dost.

Expres Ráno s Markem a Koko rozdává oběd od restaurací Subway pro celý pracovní tým, hraje se ve všední dny mezi 7. a 10. hodinou.

Zdravý pohyb podporuje radio City, které zve na unikátní běžeckou akci „City Cross Run Prague“, běží se už tuto neděli.

Dětské rádio Pigy zve na Velký kouzelnický rej prasátka Pigy a netopýrka Pierra, v sobotu 15. října v Galerii Harfa se odehraje několik představení a akcí při nejmenší posluchače.

Moravská stanice RockMax opět nasazuje soutěž „Maxihra“, posluchači si stáhnou soutěžní leták, registrují se, poslouchají a musí se dovolat do studia.

Fajn radio rozdává „plnou tašku kosmetiky pro tvůj obličej“, soutěží se dopoledne.

Rádio Egrensis rozdává lístky na výstavu českých korunovačních klenotů.

Evropa 2 inovovala taneční pořad Dance Exxtravaganza, zavedená jména doplňuje Ondra Vodný aka ONdray.

Bratislavské cestu jsou odteď „příJEMNÉ“, tvrdí v kampani slovenské rádio JEMNÉ, ulice Bratislavy brázdí taxíky obrandované logem stanice.

A Kiss 98 vysílá celý říjen z Letňan, připraveny jsou speciální vydání zavedených pořadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .