Rock rádio dál upevňuje svou pozici a je na rekordních číslech poslechovosti

Rock rádio dlouhodobě posiluje svou pozici a v posledním měření Radioprojektu si opět polepšilo ve všech ukazatelích poslechovosti. Týdně si stanicí naladí 444 tisíc posluchačů a denně téměř 230 tisíc. V rámci skupiny Media Bohemia si velmi dobře stojí také Hitrádia, která v týdenní poslechovosti zůstávají na číslech znovu přesáhlo hranici 900 tis. posluchačů, v denní pak vykazují mírný nárůst z 424 tis. posluchačů na 445 tis. posluchačů. Oproti poslednímu měření také vzrostl tržní podíl Hitrádií na 6,4 %. Fajn rádio udržuje stabilní pozici ve všech ukazatelích, u Rádia Blaník došlo k poklesu. Zastupitelství Radiohouse nadále patří ke klíčovým hráčům na poli prodeje reklamy a zaujímá podíl 27,4 % trhu s rádiovou reklamou a denně osloví více než 1,7 milionů posluchačů a týdně téměř 3,2 milionů posluchačů.

Návrh bez názvu-103
Zdroj: Rock rádio

„Je skvělé, že se Hitrádiím podařilo navýšit tržní podíl o 0,3 %, díky čemuž upevnila svou konkurenční pozici mezi AC rádii. V současnosti stále pokračuje marketingová kampaň zaměřená na regionální moderátorská témata a také velká promo aktivita zaměřená na pravidelnou soutěž Cashemesky,“  vysvětluje Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia a dodává: „Rock rádiu po expanzi do nových regionů roste poslechovost zcela oprávněně. Brzy nadělí svým fanouškům novou kampaň a už se chystají i přípravy tradiční Rockerky roku”.

Rock rádio
Rock rádio pokračuje v růstovém trendu a z menších nadregionálních stanic je stále ve své skupině jedničkou. Posiluje významně v ukazateli týdenní poslechovosti, kde si stanici aktuálně naladí 444 tisíc posluchačů (nárůst o 26 tisíc posluchačů oproti poslednímu měření). Denní poslechovost vzrostla dokonce na 229 tisíc posluchačů (nárůst o 21 tisíc posluchačů). Rock rádio také opět zvýšilo svůj podíl na trhu o 0,2 % a aktuálně zaujímá share 3,5 %.

Hitrádia
Hitrádia udržují svou stabilní pozici. Aktuálně si některou ze stanic Hitrádií týdně naladí 907 tisíc posluchačů. Denně pak 445 tisíc posluchačů. Oproti poslednímu měření vzrostl opět share, a to z 6,1 % na 6,4 %. 

Fajn rádio
Fajn rádio zůstává v průběhu měření víceméně na stejných číslech ve všech ukazatelích a udržuje si tak stabilní pozici bez větších výkyvů. Rádio si nyní týdně naladí 294 tisíc posluchačů, denně pak 136 tisíc posluchačů. Stanice aktuálně zaujímá tržní podíl 1,3 %.

Rádio Blaník
Rádio Blaník si udrželo prvenství z hlediska podílu na trhu mezi soukromými stanicemi a aktuálně zaujímá share 10,4 %. U ostatních sledovaných ukazatelů ale došlo bohužel k poklesu. Denně si stanici nyní naladí 630 tisíc posluchačů, týdně pak 1 milion 230 tisíc posluchačů.

 

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .