René Zavoral byl znovuzvolen generálním ředitelem ČRo

Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání potvrdila Reného Zavorala ve funkci generálního ředitele Českého rozhlasu i pro druhé funkční období. To Renému Zavoralovi začne 21. ledna 2022. V tajném hlasování obdržel stávající generální ředitel sedm hlasů z devíti možných; volby se neúčastnil radní Josef Nerušil. Ke znovuzvolení potřeboval René Zavoral dvě třetiny hlasů z celkového počtu devíti radních. Mezi hlavní priority znovuzvoleného generálního ředitele ČRo budou i nadále patřit posilování Českého rozhlasu jako nezávislého, svobodného a moderního média veřejné služby a rozvoj jeho služeb pro posluchače.

René_Zavoral
Zdroj: ČRo, René Zavoral

„Během mého současného mandátu se podařilo zajistit Českému rozhlasu ekonomickou stabilitu i rekordní postavení na mediálním trhu. Pro naše posluchače jsme zřídili nové stanice a nabídli jim řadu dalších nových služeb i v on-line prostředí. V nadcházejících šesti letech chci pozici Českého rozhlasu jako klíčové národní kulturní instituce ještě více posílit, nadále bude potřeba rozvíjet jeho programovou nabídku i všechny platformy, na kterých nabízí své služby veřejnosti. Stále budu zdůrazňovat roli ČRo jako média veřejné služby, které je každodenním průvodcem svých posluchačů a které jim nabízí pestrost, nezávislý pohled na věc a podporuje je v utváření vlastních názorů,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

René Zavoral je generálním ředitelem Českého rozhlasu od 21. ledna 2016. Ve svém prvním šestiletém funkčním období podporoval transparentnost ČRo a komunikaci s veřejností, například zavedením takzvaného rozklikávacího rozpočtu či zřízením funkce Ombudsmana. Vysílání ČRo posílil o další regionální stanice v Liberci, Karlových Varech a ve Zlíně. Zřízena byla také speciální digitální stanice Radiožurnál Sport, zpravodajský server iROZHLAS či největší audio portál v republice mujRozhlas.cz. Stanice ČRo Radiožurnál se v roce 2021 po patnácti letech opět stala nejposlouchanější rozhlasovou stanicí a ČRo získal rekordní podíl na trhu 27,4 procenta. Dokončen byl také proces digitalizace a ČRo nyní jako přirozený lídr digitálního rozhlasového vysílání pokrývá svým signálem zhruba 95 procent populace ČR.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .