Radio Wave uzavřelo čtvrtý ročník soutěže talentů Startér, vyhrála kapela Silver Springs

Alternativní stanice Českého rozhlasu, digitální Radio Wave, v minulém týdnu uzavřelo čtvrtý ročník Startéru, známý i jako hitparáda neobjevených talentů. Příspěvek 50 tisíc korun určených na nahrání vlastní desky získala kapela Silver Springs.

Prosklené studio Radia Wave. Foto pro Česky rozhlas - Khalil Baalbaki

Prosklené studio Radia Wave. Foto pro Česky rozhlas – Khalil Baalbaki

Ve finále se vítězná pražská čtyřka Silver Springs potkala s oceňovanou zpěvačkou a producentkou Zagami Jericho a downtempovými VOJ & 3SKA. V posledním dni hlasování plného zvítězili Silver Springs s počtem 1 963 hlasů a získávají tak 50 000 korun určených na nahrání desky.

Do letošního Startéru přispělo 67 hudebních uskupení. Všechny ukazují, že české hudební podhoubí je plné neskonale talentovaných producentek a producentů, zpěváků i kapel. Věřím, že velkou část z projektů, které jsme ve Startéru letos měli, čeká veliká budoucnost. Porota a posluchači, kteří hlasovali ve finálovém kole, ale rozhodli: čas prorazit právě teď patří kapele Silver Springs,“ říká moderátor Jonáš Zbořil.

Startér zároveň zveřejnil projekty, které posílá na festivaly United Islands of Prague, Pohoda či Beseda u Bigbítu. Většinou jde o hudebníky, kteří ve Startéru získali ocenění poroty – Divokou kartu. Toto ocenění se snaží zviditelnit interprety, které porota Startéru považuje za zajímavé bez ohledu na hlasování posluchačů.

V letošním ročníku v porotě zasedli Jakub Johánek, Jonáš Zbořil, Pavel Uretšlégr z Besedy u Bigbítu, Martin Kaščák z Pohody, Josefína Pleslová za blog Strobo, producent Ondřej Mikula aka Aid Kid, Marie Bláhovcová z kapel Kieslowski nebo Zvíře jménem podzim.

Na Pohodě bude novou českou scénu reprezentovat Zagami Jericho. Nadějná zpěvačka se zároveň objeví i na Besedě u Bigbítu, kde vystoupí také indie formace Flash Boy či songwriteři MIMO. Doplní je i kapely, které Divokou kartu nezískaly: kytarovka Ette Enaka či duo VOJ & 3SKA.

Na United Islands of Prague, kde má Startér svou vlastní stage, zahrají Zagami Jericho, Flash Boy, vítězové Silver Springs, dřevní duo MIMO, producent Francois Svalis a pražská kapela Eugene Morrow. Festival proběhne 24. 6. v prostoru letního kina Českého rozhlasu Regina v Praze, v rámci něj také předáme vítězům Startéru 2017 šek na 50 000 korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .