Radio Valašsko se dostane do Zlína na 94,3 MHz, vyhrálo licenční řízení

radiovalassko_logoperexUVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) rozhodla o výsledku licenčního řízení pro zlínský vysílač 94,3 MHz s výkonem 100 W. Koordinátorem technického prostředku se stalo Radio Valašsko, potažmo provozovatel Eleanes, s.r.o. Licenční řízení bylo kontrolním orgánem vyhlášeno, jelikož potenciální zásah 95 742 obyvatel činí podle definice RRTV kmitočet způsobilý k vyhlášení licenčního řízení. Kdo se do pomyslného klání o bonitní zlínský nominál přihlásil?

Pigy Rádio se nerozšíří, smůlu má i Dálnice

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila na technický prostředek Zlín 94,3 MHz licenční řízení. Podle dřívější definice „bonity“ byl tento nominál shledán jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení. Zatímco dříve byla definice „bonity“ stanovena jako potenciální zásah přesahující 50 tisíc obyvatel, od druhé poloviny letošního roku jej kontrolní orgán redefinoval a opírá se o ústní odborné vyjádření znalce.

Licenční řízení o Zlín 94,3 MHz bylo vyhlášeno na začátku letošního roku, samotné veřejné slyšení pak proběhlo 27. března 2012. Celkem se přihlásilo pět účastníků. O rozšíření portfolia kmitočtů žádala společnost Nonstop pro svůj program Rádio Krokodýl, do Zlína se chtěla podívat i společnost Rádio Student s okruhem Free Rádio. Ani jeden z brněnský broadcasterů se svou žádostí neuspěl.

SOUVISEJÍCÍ: Pigy.cz bude v FM pásmu – jedná se o přelomové rozhodnutí RRTV?

Rádio Dálnice zatím „přínosem pro oblast Zlína“ nebude, také provozovatel Route Rádio nebyl se svou žádostí úspěšný. Velmi překvapivým bylo přidělením děčínského kmitočtu 92,7 MHz pro Děčín a okolí provozovateli Rádio Bonton pro program Pigy Rádio. Očekávalo se, že také v dalším přidělování bude Pigy Rádio úspěšné, ve Zlíně se ho zatím tamní posluchači nedočkají. Překvapivější udělení bylo minule o to víc, že koordinátorem byla stanice Kiss 98. Doposud většinou získal kmitočet koordinátor.

main_valassko

Kmitočet získal koordinátor, tedy Radio Valašsko

RRTV se však rozhodla, že tentokrát udělí kmitočet opět koordinátorovi nové frekvence. Informoval o tom Jihlavský DX&HiFi Club na svých webových stránkách. Iniciátorem koordinace na ulici Šedesátá ve Zlíně byla společnost Eleanes pro okruh Radio Valašsko. To dosud vysílalo na čtyřech kmitočtech:

  1. 95.3 MHz – Valašské Meziříčí – Štěpánov (407 m), výkon 0.15 kW, polarizace V
  2. 102.8 MHz – Nový Jičín – ul. Karla Čapka (291 m), výkon 0.20 kW, polarizace V
  3. 107.1 MHz – Vsetín – Bečevná (431 m), výkon 0.20 kW, polarizace H
  4. 107.1 MHz – Rožnov pod Radhoštěm – Letná (435 m), výkon 0.10 kW, polarizace V

Zlínský nominál 94,3 MHz s výkonem 100 W může podle výpočetního systému RadioLab zasáhnout až 95 742 obyvatel. Ve své domovině tak Radio Valašsko získává velmi bonitní vysílač, který může sehrát důležitou roli ve svém budoucím působením. Aktuálně poslouchají Radio Valašsko 2 tisíce posluchačů denně (meziročně ztrácí 4 tisíce), alespoň jednou týdně si jej naladí 14 tisíc posluchačů, toto číslo je naopak jedním z nejlepších výsledků v historii, meziročně přilákalo o 6 tisíc posluchačů více.

AKTUÁLNĚ: Neuvěřitelný výsledek zasedání RRTV: Country Radio má šest nových kmitočtů!

Jak uvádí Jihlavský DX&HiFi Club, zásah Radia Valašskose tímto počinem více než zdvojnásobil a dostává tak šanci zabojovat o posluchače, zvednout si svá čísla a usadit se lépe na přeplněném lokálním trhu„. Bude zajímavé sledovat, jak svůj hudební a programový formát Radio Valašsko uzpůsobí.

mp_valassko_12

Aktuální mapa pokrytí Radia Valašsko, zdroj: DXradio.cz/JIDXC

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .