Rádio Retro láká na hvězdy, které v roce 2016 odešly navždy

Český rozhlas připravil speciální vzpomínkový mix z hudební tvorby hvězd, které v roce 2016 odešly navždy. Speciální projekt Radio Retro 2016 – loučení s hvězdami nabídne skladby George Michaela, Leonarda Cohena, Prince, Davida Bowieho, Radima Hladíka a dalších velikánů popu a rocku. V historii tohoto speciálního internetového streamu Českého rozhlasu jde o první čistě hudební program.

George Michael, vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou. Ilustrační foto: Slavko Sereda / Shutterstock.com

George Michael, vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou. Ilustrační foto: Slavko Sereda / Shutterstock.com

Už je to bohužel tak. Odcházejí nám hudebníci, s nimiž mnozí z nás strávili kus svého života. Šok ze smrti Davida Bowieho a Prince jsem nevstřebal dodnes. Proto bylo pro mě ctí a potěšením zhostit se úkolu připravit k vysílání výběr z tvorby svých oblíbených interpretů. Příjemně jsem si přitom zavzpomínal a věřím, že stejně na tom budou i naši posluchači,“ říká hudební dramaturg Petr Vacek, jenž připravil hudební výběr ČRo Rádio Retro.

Ještě v červnu slavili narozeniny Prince a George Michael. Ti dříve narození zase působili dojmem, že ještě stále mají co říci. Leonard Cohen pracoval na dvou hudebních projektech a na nové básnické sbírce, Davidu Bowiemu se dařilo tajit před světem vážnost své nemoci – zemřel jen dva dny po vydání svého posledního alba.

Český rozhlas připravil pro svůj speciální pořad Rádio Retro hudební mix, do kterého zařadil také legendu českého bigbítu Radima Hladíka a skladby zesnulých rockerů Grega Lakea a Keitha Emersona z artrockového supertria ELP, Glenna Freye z kalifornských Eagles a Ricka Parfitta z anglických Status Quo.

Hudební program Rádio Retro 2016 – loučení s hvězdami bez komentáře a reklam posluchači naladí v digitálním vysílání DAB, na webu a v mobilních aplikacích Českého rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .