RÁDIO OTAVA rozšíří pokrytí

RÁDIO OTAVA do roku 2022 vstupuje úspěšně, zkoordinovalo nové vysílače a obhájilo licenčního řízení u RRTV. Získalo tím další dva kmitočty pro pokrytí oblasti Strakonicka a Horažďovicka. Vrací tak do oblasti Jihozápadního kraje – označovaného i jako „Prácheňský“, regionální rozhlasovou stanici. Pokryje území, kdysi úspěšného původního regionálního rádia Prácheň.

Rádio_Otava
Zdroj: Rádio OTAVA

RÁDIO OTAVA, bude působit již na čtyřech kmitočtech – Blatná 89,7 FM, Písek 92,2 FM, nově Strakonice 88,3 FM a Horažďovice 92,2 FM. Zásah obyvatelstva se přiblíží k číslu 80 000.

Rozhlasová stanice existuje od roku 2015, nejprve jako čistě internetová od roku 2017 již lokálně na 89,7 FM, tehdy ještě jako RÁDIO BLATNÁ.

„K rozšíření pokrytí přistupujeme velmi zodpovědně a s velkou pokorou, je to pro nás velký kus práce, který se nám podařilo ujít. Nové území, které pokryjeme naším signálem, znamená velký posun. Z malého rádia se stáváme velkým regionálním médiem. Náš cíl je jasný, vrátit do našeho kraje regionální rozhlasovou stanici, která zde chybí, nepřebírá žádný centrální program a soustředí se na daný region. Přímo ze Strakonicka a Horažďovicka se nám i ozývali posluchači s prosbou o rozšíření “ říká Josef Týc, držitel licence a jednatel rádia. Nové vysílače, by měli být spuštěné do jara 2022.

O RÁDIU OTAVA
Je primárně hudebním rádiem, které nabízí největší hudební výběr včetně regionálních umělců, dává prostor začínajícím hudebníkům i méně známým a neohraným hitům od známých umělců, které rozhlasovým éterem nezní. Vysílání je zaměřeno na zpravodajství z regionů, rozhovory, infotainment, kulturní tipy nebo písničky na přání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .