Rádio Dálnice spustilo vysílač v Liberci

Dálniční rádio podnikatele Radima Pařízka uvedlo do provozu městský vysílač v Liberci. Nyní by mělo být v provozu přibližně 26 vysílačů Rádia Dálnice napříč republikou. Stanice však zatím nemá plnohodnotnou webovou prezentaci ani online stream.

Ilustrační foto - archiv

Ilustrační foto – archiv

Na spuštění frekvence 103,3 MHz nás upozornil jeden ze čtenářů RadioTV.cz. Samotné Rádio Dálnice o novém vysílači na webu neinformuje. Pouze avizuje vytvoření nových stránek s tím, že „vše podstatné najdete v éteru„.

Majitel provozní společnosti Radim Pařízek se doposud k projektu Rádia Dálnice příliš nevyjadřoval. Výjimku udělal v tomto týdnu, kdy na odborné konferekci Radiokomunikace 2017 však překvapil svou prezentací, kterou věnoval právě tomuto projektu.

Jeho veřejnou prezentaci shrnul web Českého rozhlasu Digitální rádio. „V současné době už je spuštěno šestadvacet vysílačů kolem dálnic, dalších devatenáct vysílačů je připraveno. Doba se sice změnila, ale naše řešení má výhody, které nemohou jiní nabídnout. Rádio Dálnice chceme dělat jako službu řidičům,“ uvedl Radim Pařízek.

Projekt by měl podle jeho slov být dostupný nejen prostřednictvím FM pásma, ale i přes internet nebo v rámci mobilních aplikací. Internetový stream však není dostupný ani po několika letech provozu stanice a momentálně není k dispozici ani plnohodnotná webová prezentace nebo profil na sociálních sítích.

Rádio Dálnice však už nějakou dobu vysílá přes satelit. Program je ale kódovaný a není přístupný pro veřejnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .